امنیت و جرایمِتیتر یک

داعش مسئولیت حمله به فرودگاه کابل را بر عهده گرفت/ ۷۲ تن جان باختند

گروه موسوم به دولت اسلامی شاخه خراسان (داعش) با انتشار عکسی از مهاجم انتحاری خود در وبسایت اعماق وابسته به این گروه مسئولیت حمله خونین به میدان هوایی کابل را بر عهده گرفت.

وزارت صحت عامه تایید کرده است که در این حادثه مرگبار دست کم ۶۰ غیرنظامی افغان و ۱۲ نیروی آمریکایی به شمول یک کادر درمان کشته شده و بیش از ۱۴۰ تن غیرنظامی افغان و ۱۵ سرباز آمریکایی زخمی شده اند.

پنتاگون کشته شدن ۱۲ و زخمی شدن ۱۵ سرباز خود را در این حادثه مرگبار تایید کرده است.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت اولین انفجار انتحاری در مقابل دروازه ورودی میدان هوایی کابل به نام «دروازه ابی» منفجر شده و انفجار دوم در فاصله زمانی کوتاهی پس از انفجار اول مقابل «هتل بارون» رخ داده است.  

گروه تروریستی داعش در وبسایت اعماق نوشته مهاجم انتحاری این گروه موفق شده از ایست بازرسی های گروه طالبان عبور کند و خود را در میان ازدحام جمعیت در فاصله پنج متری نیروهای آمریکایی و همکاران افغان شان منفجر کند و دست کم ۶۰ تن را به شمول نیروهای طالبان بکشد.

در همین حال، جنرال مک کنزی رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا هشدار داده که حملات دیگری نیز قریب الوقوع است.

وی گفت پس از این انفجار، چند تن از جنگجویان گروه تروریستی داعش اقدام به تیراندازی به سوی غیرنظامیان کرده است.

همچنین ساعاتی پس از انفجارهای مرگبار در میدان هوایی کابل، انفجاری دیگر نیز از سطح شهر کابل شنیده شد که تاکنون ماهیت آن مشخص نشده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما می گوید که این انفجار نیز در میدان هوایی کابل رخ داده و توسط نیروهای آمریکایی برای از بین بردن تجهیزات شان صورت گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا