• انتشار: 13 آگوست 2016
  • ساعت: 20:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 12240
پرینت

داعش مسئولیت بمب گذاری در کویته پاکستان را به عهده گرفت

گروه تروریستی داعش مسئولیت بمب گذاری روز چهارشنبه در شهر کویته ایالت بلوچستان پاکستان را امروز شنبه به عهده گرفت.

روز چهارشنیه در نتیجه انفجار یک بمب کنار جاده ای در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان، ۱۷ تن به شمول ۴ پولیس زخمی شدند.

گروه داعش امروز در فضای مجازی و تویتر مسئولیت این بمب گذاری را به عهده گرفت.

داعش در حالی مسئولیت این رویداد را به عهده می گیرد، که یکی از مقامات ارشد پولیس پاکستان می گوید، “به عهده گرفتن این گونه حملات که شاید توسط دیگر گروه های شورشی انجام می شود و داعش می خواهد مسئولیت آن را به عهده بگیرد، یکی دیگر از تلاش های این گروه است تا با وجود گروه های تروریستی دیگر در پاکستان مانند طالبان پاکستان و یا القاعده، تظاهر کند در پاکستان نیز نفوذ دارد.”

پیش تر نیز مقامات پاکستانی گفته بودند که با وجود حضور گروه های تروریستی دیگر در پاکستان، داعش نمی تواند حضور داشته باشد.

در نتیجه انفجار یک بمب کنار جاده ای در شهر کویته پاکستان روز چهارشنبه، ۱۷ تن به شمول ۴ افسر پولیس که یک قاضی این شهر را همراهی می کردند زخمی شدند.

داعش مسئولیت این بمب گذاری را امروز شنبه به عهده گرفت. گروه داعش همچنین مسئولیت حمله انتحاری به یک بیمارستان غیرنظامی در شهر کویته که منجر به کشته شدن ۷۳ تن شد را به عهده گرفته بود.

روز دوشنبه هفته گذشته، یک مهاجم انتحاری خود را در یک بیمارستان غیرنظامی دولتی پاکستان منفجر کرد که در این حادثه ۷۳ تن جان باختند و شمار زیادی نیز زخمی شدند.

پس از حمله، گروه جماعت الاحرار پاکستان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفت. داعش هم پس از جماعت الاحرار در پیامی گفت که این حمله کار آنها بوده است.

شهر کویته در ایالت بلوچستان پاکستان در غرب این کشور واقع شده است. گفته می شود شورای رهبری طالبان افغانستان در این شهر اقامت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.