• انتشار: 20 فوریه 2018
  • ساعت: 21:42
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 26596
پرینت

داعش فعالیت های سربازگیری اش را در افغانستان افزایش داده است

روسیه می گوید که گروه تروریستی داعش فعالیت های سربازگیری اش را در افغانستان و پاکستان افزایش داده است.

رئیس مبارزه علیه تروریسم اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع گفته است گروه تروریستی داعش پس از قبول شکست در عراق و سوریه، فعالیت های سربازگیری اش را در افغانستان و پاکستان شدت بخشیده است.

جنرال الکساندر نویکوف رئیس مبارزه علیه تروریسم اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع (اتحادیه ای شامل کشورهای عضو جماهیر شوروی سابق) می گوید که گروه داعش عملا در حال تغییر عنوان است، اما پروژه ای بودن این گروه همچنان بر قوت خود باقی است.

او می گوید که گروه داعش یک پروژه سیاسی-مذهبی و یک مدل سیاسی نظامی است.

نویکوف در نشستی امنیتی با اشتراک اعضای اتحادیه فوق الذکر گفت: «پس از اینکه اکثریت این گروه در سوریه و عراق شکست را متحل شد، باقی مانده این گروه به دنبال انتقال خود به مناطق دیگر شدند. بنابراین، می توانیم بگوییم که شکل جدیدی از پایگاه های این گروه تروریستی در پاکستان و افغانستان در حال شکل گیری است.»

وی علاوه کرد: «گروه داعش برای اینکه بتواند هسته اصلی خود را احیا کند، فعالیت های سربازگیری اش را با تمرکز بر جوانان افغانستان افزایش داده است. انتقال جنگجویان داعش به افغانستان از کشورهای آسیای میانه و خاورمیانه به وضوح دیده می شود.»

گفتنی است که پیش تر نیز مقام های روسیه گفته بودند که جنگجویان داعش با هلی کوپترهای ناشناس به شمال افغانستان منتقل می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.