• انتشار: 23 نوامبر 2015
  • ساعت: 22:40
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4584
پرینت

داعش فرمانده خود را در بنگلادش تعیین کرد

با افزایش تهدیدهای جهانی گروه افراطی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به “داعش”، این گروه به تازگی مدعی شده که فرمانده خود را برای بنگلادش نیز تعیین کرده است.

داعش این ادعا را در مجله انلاین خود به نام “دقیق” منتشر کرده است.

روزنامه هندی اکونومیک تایمز امروز دوشنبه نوشت که شورشیان داعش در پایگاه انترنتی خود نوشته اند “مبارزان دولت اسلامی به منظور پاسخ سریع به رهبران خود عملیات های نظامی مورد نیاز خود را با هدف قرار دادن صلیبیان و متحدان آنها در هر جایی از زمین که دیده شوند اجرایی کرده اند.”

پایگاه انترنتی داعش جزئیات بیشتری در خصوص رهبر این گروه در بنگلادش ارائه نکرده است.

این گروه در حالی مدعی می شود که فرمانده خود را برای بنگلادش تعیین کرده اند که اخیرا مسئولیت حملات تروریستی در پاریس پایتخت فرانسه را به عهده گرفتند. این شورشیان همچنین مسئولیت سقوط هواپیمای روسیه در صحرای سینا را نیز به عهده گرفتند.

به عهده گرفتن مسئولیت این دو حمله توسط داعش، بیانگر این موضوع است که باوجود اینکه این گروه پسروی هایی در خاورمیانه داشته، در حال برنامه ریزی انجام حملات تروریستی در سراسر جهان می باشند.

گفتنی است که هم اکنون نیز گروه های تروریستی فعالی از جمله “جماعت المجاهدین بنگلادش” در بنگلادش فعالیت می کنند که برخی ها گفته اند این گروه به داعش پیوسته است.  گرچه این گزارش ها از سوی مقامات این کشور تایید نشده اند، اما این گروه در بنگلادش و سایر کشورهای همسایه حضور دارند و در حال گسترش اسلام افراطی خود می باشند.

هندوستان تایمز نوشت “گزارش هایی وجود دارد که رهبران گروه داعش درصدد سرباز گیری از جنوب آسیا می باشند و از انها در حملات تروریستی و انتحاری استفاده می کنند، در حالیکه مبارزان عرب خود را با امکانات نظامی، مالی و مسکن بهتری تجهیز می کنند.”

گفتنی است که روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارش خود نوشت که مقامات در ایالات متحده پیش تر به مقامات در بنگلادش هشدار داده بودند که داعش درصدد سربازگیری از بنگلادش می باشند و تصمیم دارند فعالیت های خود را در این کشور آغاز کنند؛ اما این موضوع با انکار مقامات بنگلادشی روبرو شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.