• انتشار: 15 اکتبر 2017
  • ساعت: 12:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25074
پرینت
پاکستان:

داعش در افغانستان توسط سازمان های استخباراتی جهان حمایت می شود

برخی مقامات دفاعی پاکستان مدعی شده اند که گروه تروریستی داعش در افغانستان توسط سازمان های استخباراتی جهان مانند سیا، ام آی شش و سازمان استخباراتی هند حمایت می گردد.

این مقامات دفاعی پاکستان در گفتگو با نیوز گفته اند که گروه تروریستی داعش در افغانستان توسط سازمان های بزرگ جاسوسی دنیا مانند سیا، ام آی شش و سازمان جاسوسی هند (RAW) حمایت می گردد.

این منابع می گویند: “گرچه تاسف انگیز می باشد، اما واقعیت محض است که گروه تروریستی داعش در افغانستان توسط سازمان های جاسوسی بزرگ دنیا مانند سیا، ام آی شش و سازمان جاسوسی هند حمایت می گردد که این گروه علاوه بر افغانستان، تاثیرات خود را بر پاکستان نیز دارد.”

منابع می افزایند: “ما همچنین می دانیم که آمریکا، افغانستان و هند در تلاشند تا در ایالت بلوچستان پاکستان جاسوسی کنند زیرا می خواهند پروژه کوریدور اقتصادی چین و پاکستان را به خطر اندازند. از این رو نیاز دارند که داعش وارد پاکستان شود، بخاطر همین این گروه توسط سازمان های نامبرده حمایت می گردد.”

استراتژی گروه داعش تمرکز بر جوانان است و سازمان های یاد شده نیز مهر تایید بر این استراتژی گذاشته اند تا داعش بتواند پلان های خود را برای  بی ثبات سازی مردم و کشورهای هدف پیاده کند.

منابع با اشاره به گزارش های موجود از پیوستن بسیاری از جوانان اروپایی و آمریکایی به داعش می افزایند، این استراتژی داعش که جوانان را هدف قرار داده است، پدیده ای جهانی است.

براساس گزارش های سازمان های جاسوسی غرب، نزدیک به ۵ هزار اروپایی و آمریکایی به عراق و سوریه رفته اند تا به گروه داعش بپیوندند. از این تعداد، بیش از ۵۰۰ تن از آمریکا، دست کم یک هزار تن از انگلیسی و بیش از ۳۵۰۰ تن از فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی به گروه داعش پیوسته اند.

منابع دفاعی پاکستان با طرح سوالاتی می گویند: “داعش تاکنون چه دستاورد دیگری بجز تخریب عراق، لیبیا و یا سوریه و یا تخریب اتحاد دنیای اسلام داشته است. این گروه برای چه کسی و یا برای چه اهدافی در حال فعالیت است. آیا تاکنون داعش علیه اسرائیل، ارباب واقعی اش، حمله ای انجام داده است؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.