• انتشار: 23 نوامبر 2015
  • ساعت: 13:45
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4562
پرینت
معاون اول مجلس نمایندگان:

داعش توسط برخی از نهادهای امنیتی حمایت می شود

ظاهر قدیر، معاون اول مجلس نمایندگان می گوید که فرماندهان گروه تروریستی داعش در کابل حضور دارند و توسط برخی از نهادهای امنیتی حمایت نیز می شوند.

 

ظاهر قدیر پس از سه ماه جنگ با تروریستان در ولایت ننگرهار؛ امروز (دوشنبه) به مجلس آمد و گفت: فرماندهان خط اول گروه داعش در کابل زندگی می کنند و با سفارت خانه ها و ادارات دولتی به سهولت در رفت و آمد اند.

این گفته های در حالی ایراد می شود که روز گذشته نیز برخی از نمایندگان مجلس گفته بودند، حلقاتی درون حکومت است که تروریستان را حمایت و تجهیز می کنند.

معاون اول مجلس نمایندگان نیز به صورت غیر مستقیم مشاور امنیت ملی را در نارامی های اخیر متهم کرد.

آقای قدیر در ادامه داد، دفتر مشاوریت امنیت ملی ریاست جمهوری؛ کشور را در قبضه گرفته است و به سوی بحران خواهد برد.

او از نمایندگان مردم خواست که بر کارکردها و بودجه این مرکز توجه جدی کنند.

آقای قدیر ادامه داد: “زمانی که می خواستم به ننگرهار بروم، اطراف خانه مان ماین جاسازی شده بود که ممکن است توسط برخی از فرماندهان نیروهای امنیتی صورت گرفته باشد.

او خاطر نشان کرد که تروریستان –طالبان و داعش- توانایی این را ندارند که در محدود خانه اش ماین جاسازی کنند.

وی در قسمتی دیگر از سخنانش افزود، ۲۰ هزار خانواده مهاجر در ولایت ننگرهار سکنی گزیدند که تاجیکستانی، ازبکستانی، عرب، دراویدی، پاکستانی و چچنی است و همه با مدارک هویتی پاکستان می باشند.

او علاوه کرد این افراد مجهز با سلاح های خفیفه و ثقیله هستند و مناطق مرزی جابجا شده اند و افرادی در داخل نظام نیز از آنان حمایت می کنند.

معاون اول مجلس نمایندگان می گوید که اگر کسی به این گروه کاری داشته باشد؛ مقام های بلند رتبه دولتی دخالت می کنند و مانع این کار می شوند.

آقای قدیر با انتقاد از عملکردهای حکومت افزود، وقتی به مقامی رای می دهیم، برای حمایت از ناموس و سرزمین ماست اما این حکومت دیکتاتورانه عمل می کند و قاتل مردم است.

وی در ادامه علاوه کرد، دولت به جای اینکه از مبارزات من در برابر تروریستان تقدیر کند، اتهام ملیشه سازی می زند و زمانی که خواهر، مادر و خانواده ما در امنیت نباشد، مجبورم که از خود دفاع کنم.

او هرگونه اتهام در پیوند به ارتباط و کمک گرفتن از کشورهای خارجی را رد کرد و افزود که خریداری سلاح از پول شخصی اش بوده و اندازه توان این کار را باز هم خواهد کرد.

معاون اول مجلس گفت که در مورد خرید سلاح به هیچ کس دیگر جوابگو نمی باشم جزء خانه ملت.

ظاهر قدیر نماینده مردم ولایت ننگرهار در مجلس است که سه ماه پیش به دلیل ناامنی ها و تحرکات گروه تروریستی داعش برای مبارزه به این ولایت رفت.

بر اساس گفته های وی، شب گذشته به کابل امده بود و پس از گزارش دهی دوباره به ننگرهار خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.