امنیت و جرایمبرگزیده ها

داعش تمامی شیعیان را در منطقه آسیا تهدید کرد؛ هیچ شیعه ای در امان نیست

بی بی سی به نقل از یک نشریه انترنتی وابسته به گروه تروریستی داعش گزارش کرده است که این گروه تهدید کرده تمامی شیعیان از بغداد تا خراسان (نام قدیمی برای اشاره به افغانستان) در امان نخواهند بود.

در این نشریه هفتگی با نام «النبا»، با تهدید به اینکه حملات شان علیه شیعیان ادامه خواهد داشت، مشخصا عنوان کرده است که «شیعیان هزاره افغانستان» متحد کشور ایران هستند که همراه با نیروهای ائتلاف علیه داعش جنگیده اند.

داعش در نشریه اش گفته است که دشمنی شیعیان با سنی ها در حال افزایش است و اهل سنت در حال تثبیت وجود «تهدید شیعیان» در خاورمیانه هستند.

داعش در حالی این تهدید را می کند که روز جمعه مسجد جامع فاطمیه در شهر قندهار متعلق به شیعیان هدف یک حمله مرگبار تروریستی از سوی این گروه قرار گرفت که بیش از ۵۰ تن در این حادثه جان خود را از دست دادند.

این حمله زمانی صورت گرفت که نمازگزاران در حال ادای نماز جمعه بودند.

یک هفته قبل از آن نیز، مسجد جامع سیدآباد ولایت قندوز هدف حمله مشابهی قرار گرفت. در آن حادثه نیز بیش از ۵۰ تن جان باخته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

از زمان روی کار آمدن طالبان در افغانستان این چهارمین حمله مرگبار گروه تروریستی داعش در افغانستان بوده است.

این در حالیست که مقام های طالبان که دولت موقت تشکیل داده اند می گویند گروه داعش مشکلی جدی برای امنیت افغانستان و گروه طالبان محسوب نمی گردد.

داعش در حالی با این پیام خود تمامی شیعیان را در منطقه خاورمیانه و افغانستان تهدید می کند که این گروه تا چندی پیش در آستانه کامل فروپاشی قرار گرفته بود و نیروهای امنیتی تمامی کشورهای منطقه به شمول ایران، عراق، سوریه و افغانستان پایگاه های این گروه را نابود کرده بودند.

اما ظاهرا با به قدرت رسیدن مجدد طالبان و خلا امنیتی ایجاد شده در افغانستان پس از سقوط دولت پیشین، این گروه در حال بازسازی توان خود است؛ کما اینکه از حملات مرگباری که تاکنون راه اندازی کرده نیز نباید این تصور را زیاد دور از ذهن به حساب آورد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا