• انتشار: 12 ژانویه 2021
  • ساعت: 13:40
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 53202
پرینت
پاکستان:

داعش با حمایت هند در افغانستان فعالیت می کند

جنرال «بابر افتخار» سخنگوی ارتش پاکستان مدعی شد گروه تروریستی داعش با حمایت سازمان اطلاعات هند از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می‌کند.

سخنگوی ارتش پاکستان مدعی شد گروه تروریستی داعش با حمایت سازمان اطلاعات هند در حال گسترش حضور در افغانستان و تلاش برای عملیات علیه پاکستان است.

افتخار در یک کنفرانس خبری در راولپندی گفت رد پای داعش در افغانستان وجود دارد، شواهد زیادی در این زمینه است که آن‌ها توسط سازمان اطلاعات هند پشتیبانی می‌شوند اما ما با دولت افغانستان در تماس هستیم.

افتخار افزود: ما نگرانی‌های خود را به آن‌ها انتقال می‌دهیم، بطور مداوم با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم و سطح بسیار مثبتی از دو طرف برای آنچه رخ می‌دهد، وجود دارد.

وی با توجه به شرایط امنیتی افغانستان نیز گفت: ما درک می‌کنیم که مشکلاتی در طرف افغانستان است بنابراین هر وقت خاک آن‌ها علیه پاکستان استفاده شود ما همیشه دولت افغانستان را مقصر نمی‌دانیم.

سخنگوی ارتش پاکستان همچنین درباره پروژه حصارکشی یکجانبه در مرز مورد مناقشه با افغانستان اعلام داشت ۸۳ درصد از حصارکشی مرز مشترک ۲ هزار و ۶۱۱ کیلومتری دو کشور تکمیل شده است.

پاکستان در حالی از گسترش داعش در افغانستان می‌گوید که مقامات افغان و نمایندگان پارلمان کشور بارها ارتش پاکستان را به حمایت از این گروه تروریستی و انتقال آن‌ها به داخل افغانستان را متهم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.