اجتماعی

دادگاهی در ایتالیا به دولت این کشور دستور صدور ویزا برای خبرنگاران افغان داد

دادگاهی در ایتالیا به دولت این کشور دستور داده است تا به دو خبرنگار افغان که درخواست ویزای بشردوستانه کرده بودند اجازه ورود بدهد و برای آنها ویزا صادر کند.

در یک بیانیه که از سوی انجمن مطالعات قضایی مهاجرتی ایتالیا صادر شده، آمده است که چندی پیش دو خبرنگار افغان بخاطر حفظ جانشان از ایتالیا درخواست صدور ویزای بشردوستانه کرده بودند.

برهمین اساس، دادگاه با مطالعه پرونده آنها با درخواست شان موافقت کرده و به دولت این کشور دستور داده تا برای آنها ویزای ورود بشردوستانه صادر کند.

گفته می شود که این دو خبرنگار افغان در ابتدا به وزارت خارجه ایتالیا درخواست شان را ارائه کرده بودند، اما پس از آنکه پاسخی دریافت نکردند، به دادگاه این کشور درخواست شان را ارائه نمودند.

دادگاه ایتالیا نیز چند روز پیش با بررسی پرونده آنها تایید کرد که جان این دو خبرنگار افغان در خطر می باشد و به دولت این کشور دستور داد تا با ورود آنها موافقت کند.  

لازم به ذکر است که پس از فروپاشی نظام پیشین، شمار زیادی از رسانه ها بخاطر مشکلات امنیتی و اقتصادی تعطیل شده و بسیاری از کارمندان آنها مجبور به ترک کشور شده اند.

فدراسیون بین المللی خبرنگاران نیز در آخرین روز از سال میلادی گذشته در گزارشی عنوان کرد که افغانستان همچنان در صدر آمارهای این سازمان در تلفات خبرنگاران قرار داد، بطوریکه در سال گذشته میلادی ۹ خبرنگار در افغانستان کشته شدند و شمار زیادی نیز هدف حملات هدفمند قرار گرفته و زخمی شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا