• انتشار: 12 می 2021
 • ساعت: 13:34
 • سرویس: برگزیده ها
 • کدخبر: 58075
پرینت

خوش بیایی ایران!

ایران می داند در عقب این حملات هدفمند و سیستماتیک دست های کثیف استخباراتی از جمله سیا و موسات نهفته است و اگر کمی دیرتر بجنبد امنیت داخلی خودش نیز در کنار مرزهای مشترک در خطر است.

در پی شهادت دانش آموزان مکتب سیدالشهدا ٕ (نسل کشی سیستماتیک شیعیان افغانستان)، جمهوری اسلامی ایران هم به عنوان نزدیکترین همسایه (همزبان، هم دین و هم مذهب) و هم در جایگاه قطب مبارزه با تروریزم و دواعش، به طور همه جانبه اعم از مقامات رسمی، دولتی، دانشگاهی، شاعران، روحانیون، شهرداری، مجلس، قوه قضائیه، رسانه ها و مردم عادی، با حکومت و مردم افغانستان احساس همدردی و غم شریکی کردند.
در پیام های رهبر و مسؤولان ایرانی در کنار ابراز تسلیت، هشدارهایی نیز به تروریستان و دواعش دیده می شد.
ایران می داند در عقب این حملات هدفمند و سیستماتیک دست های کثیف استخباراتی از جمله سیا و موسات نهفته است و اگر کمی دیرتر بجنبد امنیت داخلی خودش نیز در کنار مرزهای مشترک در خطر است.
با توجه به تجربیات موفقی که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه علیه تروریسم و دواعش در عراق و سوریه دارد، امیدوارم این واکنشها و هشدارها چراغ سبزی باشد برای قدم ماندن ایران در میدان مبارزه با تروریسم در افغانستان.
بدون شک از ورود ایران به میدان مبارزه با تروریسم و دواعش در افغانستان، تمام شیعیان و هزاره ها، تاجیکها و اوزبیکها و اکثریت پشتونها برای ساختن نیروی مردمی نظیر حشدالشعبی عراق، حمایت خواهند کرد.
ایران طی سالیان متمادی مبارزه با تروریزم افراطی، قاچاق بران و مافیای مواد مخدر و گروه های تکفیری/داعشی که در واقع همه اذناب آمریکا و اسرائیل در منطقه هستند، ثابت نموده است که مدافع راستین مردم منطقه علیه تروریسم است.
همزمان با خروج نیروهای آمریکایی، من این همدردی ها و هشدارهای مقامات ایرانی را به فال نیک می گیرم و اگر واقعاً چنین برنامه ای در استراتیژی بازدارندهٔ ایران موجود باشد، به حشد الشعبی افغانستان خوش آمد می گویم.

داکتر سیدعلی موسوی چکاوک

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

 1. صدیقه ملک گودرزی در تاریخ 12 می 2021:

  دکتر جان ازوقتی فهمیدم که دانش اموزان رو به خاک و خون کشیدن .خیلی گریه کردم .
  از اینکه در دنیا عین خیالشون نبود غصه خوردم .

  خدا انتقام خون این شهیدان مظلوم را خواهد گرفت ..
  من بعنوان یک معلم ایرانی با این ظلم ستیزی علیه شیعه ها جان بر کفم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.