• انتشار: 7 آوریل 2016
  • ساعت: 13:38
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8635
پرینت

خودکشی یک زندانی در زندان مرکزی بامیان

مقام های امنیتی در بامیان در مرکز کشور تایید کردند که یک زندانی جوان در زندان مرکزی این ولایت دست به خودکشی زده است.

محمدعلی لگزی آمر امنیت فرماندهی پولیس بامیان به خبرنگاران گفت که نیروهای امنیتی، جسد این زندانی بیست و پنج ساله را در حالی یافتند که خود را در یکی از سلول های زندان مرکزی این ولایت، حلق آویز کرده بود.
آقای لگزی افزود که این زندانی خالقداد نام دارد و سال گذشته با هشت تن دیگر به اتهام دست داشتن در یک رویداد قتل بازداشت شده بود:” این جوان از سوی دادگاه بامیان به بیست سال زندان محکوم شده بود”.
تا کنون انگیزه خودکشی این زندانی مشخص نیست و تحقیقات نیروهای امنیتی در این زمینه جریان دارد.هرچند این جوان دو روز پیش اقدام به خودکشی کرده است، اما مقام های امنیتی بامیان خبر مرگ او را به تازگی رسانه ای کردند.
خودکشی زندانیان در زندان مرکزی بامیان بی سابقه نیست. دو سال پیش نیز یک سرباز پولیس که از محافظان زندان ولسوالی یکه ولنگ بامیان بود و پس از فرار کردن چند سارق از این زندان، به اتهام فراری دادن آنان در زندان مرکزی بامیان تحت نظارت قرار داشت، خود را حلق آویز کرد.
با آنکه انگیزه خودکشی او نیز مشخص نشد اما گفته می شود که در برخی مواقع، ارگان های عدلی و قضایی، افراد بی گناه را به چندین سال زندان محکوم می کنند و این امر سبب می شود تا آنان نتوانند این فشار روحی را تحمل کنند و سر انجام دست به خودکشی می زنند.
زمان احمدی- بامیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.