سیاستِتیتر یک

خواص از مردم عقب مانده اند/طالب امروز ماهیت عربستانی-امریکایی-پاکستانی دارد

مردم و جامعه افغانستان همیشه جندگام ازخواص جلوتربوده در تشخیص تکلیف خود. زمانی که شوروی به افغانستان حمله کرد، مردم قیام کردند تا۲ سال عموم مردم درمقابل شوروی جنگیدند و در جهاد عموم مردم بود خبری از تحصیل کرده چندان نبود. زمانی که حرف پول و اسلحه به میان آمد احزاب در پاکستان و ایران تشکیل شد سر و کله خواص پیدا شد.  

الان هم مردم خوب وظیفه شان راتشخیص داده در اکثرمناطق خیزش مردمی شکل گرفته اما خواص هنوزهم در حیث و بیثی چه می شود و چه خواهد شد در دیوار ظن و شک گیر کرده اند و به یک تصمیم قاطع نرسیده اند. درمقابل عموم مردم ذره ای شک ندارند و آینده خطرناک طالبان و امارت اسلامی را می بینند.

خواصی که درحوزه یک عمر مال امام زمان علیه السلام راخوردند در دانشگاه مال بیت المال همین مسلمین راخوردند و سرشانه های مردم راه رفتند و عموم مردم جلو اینها به عنوان دکتر و مهندس و آیت الله و حجت اسلام والمسلمین خم و راست شدند و کفشهایشان راجفت کردند به امید اینکه یک روزی به درد این مردم مظلوم بخورند! الان آن روزاست!

حیف و صد حیف که خواص بسیار بی خاصیت و ترسو شده اند یک نفر حاصر نیست که وارد میدان شود فتوای جهاد دفاعی دهد در کنارمردم قرار بگیرد تا مردم دلگرم شود و از یاس و سرخوردگی فاصله بگیرند.

متاسفانه خواص هیچ وقت نتوانسته اند محورمقاومت را شکل دهند

طالبان همان ادامه دهنده راه ۲۸۰ ساله حاکمیت یک قوم خاص است از زمان عبدالرحمان تاحالا تغیرماهوی نداشته که هیج (یعنی باهمان تعصب اگرنگویم رشد یافته تر، با همان زبان، باهمان ترکیب قومیتی وباهمان اعتقاد) بلکه رشد جوهری هم داشته اند.

درگذشته ها عقاید جامعه پشتون اکثرا حنفی بود اما الان طالبان ماهیت پاکستانی عربستانی آمریکایی دارند به علاویه عقاید سلفی وهابی تکفیری و قرات قشری خاص از اسلام که ثمره آن درجامعه تحجر، تعصب ،واپس گرایی و خواجی گری است.

اگر این شجره ملعونه آب یاری شود و رشد کند، آنهم در قلب آسیا  که در اطرافش جمعیت کثیر هند، پاکستان، چین، ازبکستان، تاجیکستان و.. هست کاملا زمینه تکثیر و رشد دارد. خاصیت ذاتی میکروب هم این است که همیشه در جای آلوده و کثیف تکثیر و رشد می کند، ممکن است قوی تراز کرونا در شبه قاره هند فراگیر شود.

فهیمی بزرگمهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا