• انتشار: 16 اکتبر 2018
  • ساعت: 22:23
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29834
پرینت
امر الله صالح

خلیل زاد صلاحیت مذاکره به نمایندگی از افغانستان را ندارد

امرالله صالح رئیس پیشین امنیت ملی، در جمع مردم کاپیسا گفت که زلمی خلیل‌زاد صلاحیت مذاکره با طالبان از سوی مردم افغانستان را ندارد.

به گزارش رها، امرالله صالح گفت که مذاکرات صلح با طالبان باید با مالکیت حکومت و مردم افغانستان انجام شود، زیرا به گفته او شهروندان کشور هیچ‌گونه معامله پنهانی را نمی‌پذیرند.
صالح که امروز در جمع مردم کاپیسا صحبت می‌کرد، از چگونگی گفتگوهای صلح زلمی خلیل‌زاد با طالبان در قطر انتقاد کرد و گفت حتی رئیس جمهور نیز از نحوۀ این مذاکرات راضی نیست.
امرالله صالح، تأکید کرد: «ما در صورتی مذاکره را می‌پذیریم که نماینده‌ی از مردم و دولت افغانستان در جریان مذاکرات وجود داشته باشد تا بار دیگر فریب نخوریم و بار دیگر اشتباه تاریخی را مرتکب نشویم؛ که جنگ را ببریم و مذاکره را ببازیم.»
آقای صالح ضمن انتقاد از روند انتخابات و امکان تقلب در آن و مشکلات در دستگاه‌های انگشت نگاری از مردم ‌خواست برای تحکیم دموکراسی در انتخابات شرکت نمایند.
آقای صالح گفت: « میلیون‌ها میلیون رأی تقلبی و خیالی نیز در این کشور وجود دارد. ما با وجود تمام مشکلات فنی، با تمام ناباوری که داریم، بازهم از انتخابات استقبال کردیم و می‌کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.