• انتشار: 9 می 2020
  • ساعت: 13:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44145
پرینت

خلیلزاد: هند باید به طور مستقیم با طالبان گفت و گو کند

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان گفت هند یک نیروی قوی ست و باید نگرانی اش از تروریزم را به طور مستقیم با طالبان مطرح نماید.

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان در سفرش به هند گفت این کشور باید نگرانی‌هایش را در بارۀ  تروریسم به گونۀ مستقیم با طالبان مطرح کند.

او در گفت‌وگویی با رسانۀ «د هندو» گفت در دیدار با مقام‌های هندی در بارۀ این که این کشور چگونه می‌تواند نقش فعال‌تری در روند صلح افغانستان داشته باشد، نیز صحبت کرده است.

به گفتۀ خلیلزاد، هند هرچند نقش مهمی را در پیشرفت افغانستان داشته، اما در تلاش‌های بین‌المللی صلح نقشی بازی نکرده است.

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان افزود «هند یک نیروی مهم در افغانستان است و از دخیل‌شدن هند-طالبان استقبال خواهد شد، اگر اتفاق بیفتد.»

او افزود: «من باور دارم که گفت‌وگو میان هند و طالبان مهم است و نگرانی هند از مسألۀ تروریسم نیز مهم است که به گونۀ مستقیم مطرح شود.»

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان در دور تازۀ سفرش به کشورهای منطقه روز گذشته پس از سفر به قطر و دیدار با ملابرادر به هند و پس از آن به پاکستان رفت.

آقای خلیلزاد روز گذشته در پاکستان با جنرال قمر باجوه، رئیس ستاد ارتش این کشور دیدار کرد. او در این دیدار در بارۀ امنیت منطقه و روند صلح افغانستان گفت‌وگو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.