• انتشار: 4 دسامبر 2019
  • ساعت: 17:14
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39783
پرینت

خلیلزاد: طالبان در کنار امریکا و نیروهای امنیتی علیه داعش در ننگرهار جنگیدند

آقای خلیل‌زاد شب گذشته در توییتی نوشت «کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان و همچنان طالبان، سبب شد داعش – اراضی خراسان و جنگجویان خود را از دست بدهد.»

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان گفت گروه طالبان در کنار نیروهای امنیتی افغانستان و خارجی در شکست گروه داعش در ننگرهار، نقش داشته‌اند.

آقای خلیل‌زاد شب گذشته (سه‌شنبه ۱۲ قوس/آذر) در توییتی نوشت «کمپاین اخیر در ننگرهار یک مثال است. عملیات‌های موثر ایالات متحده/ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان و همچنان طالبان، سبب شد که داعش – خراسان اراضی و جنگجویان را از دست بدهد.»

او افزود «صدها تن تسلیم شده‌اند. داعش خراسان محو نشده، اما این پیشرفت واقعی است.»

او به سخنان دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهورآمریکا در سفرش به افغانستان نیز اشاره کرد که گفته بود «در افغانستان پیشرفت عمده بر ضد داعش صورت گرفته است.»

این در حالی‌ست که پیش از این رئیس جمهور غنی و مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله اعلام کردند که گروه داعش در ننگرهار از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی به حمایت نیروهای خارجی شکست خورده‌اند.

گروه طالبان پیش از این ادعا کرده بودند که جنگجویان وابسته به این گروه، داعش را در ننگرهار شکست داده‌اند، اما نهادهای امنیتی این ادعا را رد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.