• انتشار: 15 سپتامبر 2020
  • ساعت: 10:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48545
پرینت

خلیلزاد در سفر به پاکستان با مقامات پاکستانی در مورد صلح افغانستان گفت و گو کرد

افتخار بابر، سخنگوی ارتش پاکستان در توییتی گفت خلیلزاد در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان پیرامون روند صلح افغانستان، امنیت و ثبات منطقه‌ای و مسایل مرتبط به صلح بحث و گفتگو کردند.

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان، روز گذشته دوحه را به مقصد پاکستان ترک کرد تا در رابطه با پروسه صلح افغانستان با مقامات پاکستانی گفتگو کند.

خلیل‌زاد درسفرش به پاکستان طی دیدار با قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش و سایر مقامات حکومتی آن کشور پیرامون روند صلح افغانستان و دور نخست گفتگوهای بین‌الافغانی بحث کرد.

افتخار بابر، سخنگوی ارتش پاکستان در توییتی گفت دو طرف در این دیدار پیرامون روند صلح افغانستان، امنیت و ثبات منطقه‌ای و مسایل مرتبط به صلح بحث و گفتگو کردند.

از سویی‌هم رسانه‌های پاکستانی گزارش داد خلیلزاد با هدف قدردانی از حکومت پاکستان برای کمک به آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی در دوحه به اسلام‌آباد سفر کرده است.

از جانب دیگر گفته می شود خلیل‌زاد به دلیل حساسیت زمانی و پیچیده گی مواضع طالبان و حکومت افغانستان به پاکستان سفر کرده است تا از مقامات پاکستانی بخواهد که با اعمال نفوذ بر گروه طالبان روند گفتگوها را ادامه دهند.

این در حالی است که دور نخست مذاکرات بین‌الافغانی پس از تاخیر چندین ماهه روز شنبه، ۲۱ سنبله در دوحه ، پایتخت قطر افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.