• انتشار: 21 سپتامبر 2020
  • ساعت: 10:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48782
پرینت

خلیلزاد: خشونت ها باید هرچه زودتر کاهش یابد

نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان افزود تشدید خشونت در شرایطی که گفت‌وگوهای مستقیم بین دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه ادامه دارد، تأسف‌بار است.

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان با انتقاد از افزایش میزان خشونت‌ها در کشور می‌گوید این خشونت‌ها باید هرچه زودتر به گونۀ قابل ملاحظه‌یی کاهش یابد.

آقای خلیل‌زاد بامداد امروز (دوشنبه، ۳۱ سنبله) در برگۀ توییترش از افزایش خشونت‌های اخیر در افغانستان انتقاد کرد. آقای خلیل‌زاد گفت در چند روز گذشته خشونت‌ها به گونۀ واضح در افغانستان  افزایش یافته است.

نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان افزود تشدید خشونت در شرایطی که گفت‌وگوهای مستقیم بین دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه ادامه دارد، تأسف‌بار است. او تأکید کرد با در نظرداشت آغاز مذاکرات صلح همۀ جناح‌ها باید خشونت را به شکل قابل ملاحظه‌یی کاهش دهند.

این در حالی است که وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید طالبان همزمان با آغاز گفت‌وگوهای مستقیم صلح در دوحه، حمله‌های‌شان را در برابر نیروهای امنیتی کشور افزایش داده‌اند.

شورای امنیت سازمان ملل نیز به تازگی با صدور یک قطع‌نامه‌یی خواهان کاهش خشونت‌ها در افغانستان شده است. گروه طالبان تاکنون در این مورد واکنشی نشان نداده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.