• انتشار: 6 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49390
پرینت

خلیلزاد: امریکا برای کاهش خشونت ها بر طرف های جنگ فشار اعمال می کند

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان می گوید امریکا مصروف اعمال فشار بر طرف های جنگ در افغانستان برای کاهش خشونت ها می باشد.

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید ایالات متحده سرگرم اعمال فشار بر طرف‌های جنگ در افغانستان است تا خشونت‌ها به گونۀ قابل ملاحظه‌یی کاهش یابند.

آقای خلیل‌زاد بامداد امروز (سه‌شنبه، پانزدهم میزان) در برگۀ توییترش نوشت سطح خشونت‌ها در افغانستان پس از آغاز گفت‌وگوهای مستقیم میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر بلند نگه‌داشته شده است. آقای خلیل‌زاد افزود امریکا برای کاهش قابل ملاحظه‌یی خشونت‌ها در افغانستان سرگرم اعمال فشار بر طرف‌های درگیر جنگ است. او خاطرنشان ساخت این خشونت‌ها باید به گونۀ قابل ملاحظه‌یی کاهش یابند و به یک آتش‌بس دایمی و فراگیر در افغانستان بینجامد.

این در حالی است که ۲۳ روز از آغاز مذاکرات مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر سپری شده است. هرچند قرار بود دو طرف در نخستین روزهای مذاکره روی برقراری آتش‌بس بحث کنند، اما در این جریان سطح خشونت‌ها در کشور افزایش یافته است. همچنان هیأت‌های مذاکراتی دو طرف تاکنون روی نهایی‌سازی کارشیوۀ گفت‌وگوهای آتی صلح توافق نکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.