• انتشار: 1 می 2016
  • ساعت: 11:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9108
پرینت

خروج مهاجران افغانی، کسب و کار را در پشاور از رونق انداخته است/دکان های مهاجران به زور تعطیل شده اند

برخی رسانه های پاکستانی می گویند که خروج یک باره و روز افزون مهاجران افغانستانی از ایالت خیبرپختون خواه، کسب و کار و تجارت را در این ایالت پاکستان از رونق انداخته است.

براساس گزارش یک روزنامه پاکستانی به نقل از مقامات محلی و دکان داران شهر پشاور، مهاجران افغانستانی بخش اعظمی از مشتریان کالاهای مصرفی را در این ایالت تشکیل می دادند.

به نقل از همین روزنامه پاکستانی، بسیاری از دکان داران در این شهر از کاهش در آمدهایشان پس از بازگشت و یا اخراج مهاجران افغانی خبر می دهند.

همچنین گفته می شود که بازگشت و یا اخراج مهاجران افغانی از این شهر، تاثیری منفی بر کرایه ها و اجاره های خانه ها در این شهر گذاشته است.

لازم به ذکر است که پس از رویداد حمله مرگبار تروریستی به یک مکتب در شهر پشاور، بازگشت و یا اخراج مهاجران افغان از این ایالت بیشتر شده است.

در گزارشی دیگر از یک رسانه دیگر پاکستانی آمده است که بسیاری از دکان ها و هوتل هایی که متعلق به شهروندان افغانی در ولسوالی خیبر ایجنسی در همین ایالت بودند توسط دولت به زور تعطیل شده اند.

خبرگزاری نیوز انترنشنال امروز یکشنبه نوشت، که آن دسته از مهاجران افغان که دکان و یا هوتل در ولسوالی لندی کوتل و بازار تورخم دارند از کشور اخراج می شوند و تجارت هایشان نیز تعطیل می شوند.

زاهد یونس یک مقام ارشد در ولسوالی لندی کوتل به این خبرگزاری گفت که آنها پیش از آنکه اقدام به تعطیلی تجارت مهاجران افغان کنند، هیچ گونه اخطاریه و یا نامه ای به این مهاجران نداده اند.

این خبرگزاری می افزاید که پولیس پاکستان به اتهام فروخته شدن سیم کارت های افغانستان در این دکان ها و هوتل ها، به این مکان ها حمله کردند، اما هیچ گونه سیم کارتی تاکنون یافت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.