• انتشار: 4 ژوئن 2020
  • ساعت: 12:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 44834
پرینت
براساس طرح مرحله ای مبارزه با کرونا

خروج سالمندان از خانه برای سه ماه ممنوع می شود

ضدعفونی‌کردن محیط‌های کاری و تهیه وسایل وسایل بهداشتی از طرف ادارات خدماتی و تولیدی برای کارمندان و کارگران و رعایت شیفت‌های کاری در ادارات دولتی نیز مطابق طرح تازه تهیه شده برای سه ماه آینده الزامی خواهد شد.

 دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری گفت کمیته‌ی ملی مبارزه با ویروس کرونا طرح مرحله‌وار تنظیم کار و روش‌های پیشگیرانه در مرحله‌ی شیوع این ویروس را تأیید کرده است.

در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده این طرح روز چهارشنبه، ۱۴ جوزا در نشست فوق‌العاده کمیته ملی مبارزه با کرونا به‌ریاست سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهوری کشور مورد تأیید قرار گرفته است.

به نقل از اعلامیه، این طرح در سه مرحله‌ی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت درنظر گرفته شده است. قرار است که این طرح پس از بازبینی و اصلاح برای تأیید به کابینه‌ی حکومت ارایه شود.

براساس این طرح، پوشیدن ماسک، رعایت دو متری فاصله از یک‌دیگر، جلوگیری تجمعات بیش از ده نفر و جلوگیری از خارج‌شدن افراد مسن از خانه برای سه ماه آینده الزامی می‌شود.

همچنان ضدعفونی‌کردن محیط‌های کاری و فراهم‌ساختن وسایل وسایل بهداشتی از طرف ادارات و نهادهای خدماتی و تولیدی برای کارمندان و کارگران و رعایت شیفت‌های کاری در ادارات دولتی نیز مطابق این طرح برای سه ماه آینده الزامی خواهد شد.

این طرح در حالی توسط کمیته‌ی ملی مبارزه با کرونا تأیید شده است که تاکنون در سراسر کشور ۱۷ هزار و ۲۶۷ مورد مثبت ویروس کرونا در کشور تشخیص شده است. از جمع مبتلایان این موارد، ۲۹۴ نفر جان باخته و یک‌هزار و ۵۲۲ نفر دیگر نیز بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.