سیاستِتیتر یک

“خروج خارجی ها یکی از علت های اصلی رشد نرخ فقر در کشور است”

آقای غنی اما می گوید دولت متعهد است در راستای مبارزه با رشد نرخ فقر در کشور، اصلاحاتی را در ساختار دولت وارد کند.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور همچنین می گوید افغانستان با تهدید تروریسم از سوی شبکه های متفاوت تروریستی از جمله القاعده، داعش و طالبان مواجه است.

آقای غنی که در جریان نشست ویژه اعضای مشترک همکاری و نظارت در کابل صحبت می کرد گفت گروه های تروریستی همچنان به هدف قرار دادن افغانستان ادامه می دهند.

رئیس جمهور با تاکید بر ایجاد چارچوبی مشخص برای مبارزه با تروریسم گفت گروه های شورشی در تلاشند تا فرهنگ و تاریخ تمام دنیا را از بین ببرند. این گروه های شورشی هیچ مرزی نمی شناسند.

محمد اشرف غنی همچنین ضمن تاکید بر مشخص بودن موضع دولت در قبال شورشیان افزود تروریسم خوب و بد وجود ندارد.

رئیس جمهوری همچنین از تلاش های نیروهای امنیتی کشور در راستای مبارزه با گروه های مختلف شورشی قدردانی کرد.

محمد اشرف غنی در بخش دیگر از سخنانش گفت که نرخ فقر در کشور طی دو سال گذشته از ۴۶ درصد به ۴۹ درصد رشد یافته که خروج خارجی ها از اصلی ترین علت های آن می باشد.

آقای غنی اما تاکید می کند که دولت وحدت ملی متعهد است تا با آوردن اصلاحات در بخش های متفاوت دولتی، با پدیده فقر در کشور مبارزه نماید.

رئیس جمهوری تصریح کرد که دولت به آوردن اصلاحات در بخش های متفاوت از جمله بخش قضایی و حکومت داری خوب ادامه می دهد، اما صلح و ثبات از اصلی ترین اولویت های کاری دولت است، زیرا از کشور از این قسمت از سوی تروریستان همواره تهدید می شود.

این گفته ها از سوی رئیس جمهوری کشور در حالی مطرح می گردد که کنفرانس های متعدد بین المللی برای بررسی اوضاع افغانستان قرار است به زودی دایر شود.

دولت نیز امیدوار است بتواند حمایت بیشتر جامعه جهانی را در سال های پیش رو جلب نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا