• انتشار: 18 آوریل 2020
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43717
پرینت

خروج اتباع افغانستانی از ولایت خراسان رضوی ایران چهار برابر شده است

اتباع افغانستانی به علت جلوگیری از ابتلا به کرونا، تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی، تعطیلات نوروز و دیدار با خانواده های خود اقدام به ترک ایران کرده اند.

 مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری ولایت خراسان رضوی ایران گفت: خروج و تردد اتباع افغانستان از مرز دوغارون واقع در شهر تایباد در این ولایت در ماه حوت ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار برابر شده است.

حسین شرافتی راد روز شنبه افزود: طی ماه حوت سال ۹۷ حدود ۲۲ هزار نفر از اتباع کشور افغانستان از طریق مرز دوغارون تردد کرده و به کشور خود بازگشتند که این میزان در حوت سال گذشته به رقم بی سابقه ۸۹ هزار نفر رسید البته این اتباع به صورت خود معرف از سراسر کشور جمع آوری شده و به مرز دوغارون منتقل شده بودند.

وی ادامه داد: این افراد به علت جلوگیری از ابتلا به کرونا، تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی،  تعطیلات نوروز و دیدار با خانواده های خود اقدام به ترک ایران کرده اند و خروج اتباع افغانستان همچنان از این مرز طی ماه حمل جاری نیز ادامه دارد.

او با اشاره به تقویت انسداد مرزها و تاسیسات و فعالیت‌های مرزبانی و تداوم جلوگیری از ورود متجاوزان مرزی از افغانستان به خراسان رضوی اظهار داشت: در حال حاضر در فروردین ماه روزانه حدود هزار نفر از اتباع افغانستان از دوغارون به کشور خود بازمی گردند و ورود اتباع این کشور به ایران به میزان روزانه حدود ۳۰۰ نفر و تنها مختص فعالان اقتصادی و رانندگان ناوگان باری افغانستانی است.

 مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد و شهر تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.