سیاست

خرم: از تناقض گویی اشرف غنی معلوم است که دروغ می گوید

عبدالکریم خرم رئیس دفتر حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان به سخنان اخیر اشرف غنی واکنش نشان داده و می گوید که مصاحبهٔ اشرف غنی با بی بی سی مملو از تناقضات و دروغ‌ هاست.

آقای خرم در صفحه توئیترش نوشته است: «مثلادر مورد فرارش جایی می گوید که برای جلوگیری از خونریزی، مشروعیت نبخشیدن به کودتا…رفتم. گویی همه را سنجیده و بعد تصمیم به فرار گرفته است؛ اما در جای دیگری می گوید که محب مرا مجبور ساخت و حتی به من دو دقیقه بیشتر وقت نداد.»

رئیس‌ دفتر حامد کرزی رئیس‌جمهور پیشین افغانستان تاکید دارد که فقط اشرف غنی عامل سقوط نظام است.

محمد اشرف غنی در نخستین مصاحبه‌ خود پس از سقوط افغانستان به دست طالبان، گفت که او خود را قربانی کرد تا کابل را از نابودی نجات دهد.

پیش‌تر امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری پیشین افغانستان نیز در واکنش‌ به مصاحبه‌ اشرف غنی گفت که بزرگ‌نمایی دشمن و مصاحبه‌های نوستالژیک راه حل نیست.

آقای صالح در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است که «اگر روزی قرار باشد که به مردم خود حساب پس بدهم، حاضر به پاسخ‌دهی به مردم هستم؛ اما به لندن و اشنگتن پاسخ نمی‌ دهم.»

رحمت الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان نیز در واکنش به گفته های اشرف غنی، رئیس جمهور دولت سابق می گوید که غنی یک روز بدون دروغگویی و عوام فریبی قومی نمی تواند زندگی کند.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. باباغنی فراری دیوانه وبی. وجدان ترین دروغگوترین رریس جمهور دنیا میباشدبادروغ بزرگ شده وبادروغ به زندگی ننگین خود ادامه میدهد چنانچه اومیگوید من قربانی دادم تا مردم کابل رانجات دهم اما برعکس تمام مردم دنیا دید که غنی فریبکار بخاطر نجات خودش مردم دوست آوردهای بیست ساله به اصطلاح خودشان وجامعه جهانی را قربانی داد که چندی پیش حمداالله محب گفت اشرف غنی ازترس اینکه مثل نجیب اعدام نشود فرار کرد پس لندن و واشنگتن دیگر ازین شیطنتها دست بردارند براندازه کافی کارت تباه کردند دیگر بس.

  2. درود به آزادی خواهان جهان
    اما جاهی تعجب است که رسانهای مطرح جهان راجع به صفر های انتخاباتی آقای غنی به مناطق پشتون زبان اصلا سوال نمی کنند وآزادی زندانی های بگرام واضح حرف خودرا آقای غنی می زد و تمام زندانی ها از یک قوم است به قندهار واضع قول تمام آزادی قاتلان مردم افغانستان را داد و بقول خودش خوب عمل کردو حرف های کرزی را هم همه فراموش کردن و تمام پشتونها دستی شان تو یک کاسه بود وهم هسته و همه خودرا برنده میدانی کودتا میدانن و فقط بزبان نمی گویند از تجزیهٔ وحشت دارند وفعلاً هم تلاش دارند تا از گروهی خون آشام یک چهره کاملا بشر دوست بجهان ارائه دهد اما باید بگم تمام سران اقوام مختلف دیگر را عین خودش رسوایی مردم افغانستان و جهان کرد البته نه این عملی غیر انسانی پشتون ها نه اول بوده و نه هم آخر خواهد بود وفقط یک راه براهی دیگر اقوام باقی مانده یک حکومت فدرالی و یاهم تجزیه دیگر راهی برای زندگی مصالمت آمیز با گروی جعلی و برده گانی فکری وجود ندارد
    بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا