امنیت و جرایم

خراسانی: حقانی وعده سپرده که عاملین قتل ها در پنجشیر مجازات خواهند شد

عبدالحمید خراسانی آمر امنیت طالبان در ولایت پنجشیر می گوید که سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان به او اطمینان داده که عاملین تمامی قتل ها و جنایت ها در این ولایت بازداشت و محاکمه خواهند شد.

عبدالحمید خراسانی آمر امنیت طالبان در ولایت پنجشیر روز (چهارشنبه ۸ جدی) گفت که سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله در تماسی تلفنی به وی اطمینان داده که هیچ رفتار تبعیض آمیزی با ساکنان پنجشیر صورت نخواهد گرفت و عاملین قتل ها و جنایت ها در این ولایت بازداشت و محاکمه خواهند شد.

وی همچنین در برگه توئیترش نوشته است که سران امارت اسلامی پس از اطلاع از رویدادهای اخیر در ولایت پنجشیر اطمینان دادند که با هیچ یک از ساکنان ولایت پنجشیر رفتار تبعیض آمیز صورت نخواهد گرفت.

این در حالیست که ولایت پنجشیر روزهای دوشنبه و سه شنبه صحنه تظاهرات گسترده مردم در واکنش به قتل یک جوان در این ولایت توسط افراد طالبان بود.

عبدالحمید خراسانی در خصوص کشته شدن این جوان ابتدا در برگه توئیترش نوشته بود که فردی به نام «محمد آغا» قصد داشت که در بدل دریافت ۵۰۰ دالر امریکایی، یک بمب در منطقه عمومی جاسازی کند که اما حین درگیری با نیروهای امارت اسلامی کشته شد.

اما به دنبال اعتراضات گسترده مردمی در پیوند به بی گناه بودن مرد جوان کشته شده، عبدالحمید خراسانی پیام خود را در توئیتر پاک کرد و سپس در توئیتی دیگر نوشت در «نتیجه یک سوء تفاهم» این جوان کشته شده است.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا