اجتماعیِتیتر یک

خدمات بس های مسافربری بین افغانستان و پاکستان فعال می شود

وزارت ترانسپورت و هوا نوردی ملکی امارت اسلامی طالبان اعلام کرد خطوط بس های مسافربری بین افغانستان و پاکستان به زودی فعال می شود.

براساس اعلام  این وزارت بس های حمل مسافر بین شهرهای قندهار-کویته و ننگرهار- پیشاور در آینده نزدیک فعال می گردد.

امام الدین احمدی، سخنگوی وزارت ترانسپورت و هوا نوردی ملکی طالبان، گفت پنج شرکت افغانی و پنج شرکت پاکستانی خدمات را به مسافرین ارائه می کنند.

وی افزود امارت اسلامی قصد دارد چنین خدمات ترانسپورتی را با دیگر همسایگان افغانستان نیز راه اندازی نماید.

اعضای اتحادیه شرکت های ترانسپورتی افغانستان از این اقدام استقبال کرده می گویند امارت اسلامی باید با دیگر همسایگان نیز خدمات مشابهی را راه اندازی نماید.

محمد نبی افغان، معاون اتحادیه شرکت های ترانسپورتی افغانستان، گفت افغانستان شرکت های ترانسپورتی با توانایی های بالایی دارد و در این سکتور سرمایه گذاری زیادی صورت گرفته است.

وی تاکید کرد سکتور ترانسپورت  افغانستان توانایی ارائه خدمات در سطح بین المللی را دارد.

به نقل از باختر محمد نسیم وردک، رئیس یک شرکت خصوصی ترانسپورتی هم گفت:«ما وسایل ترانسپورتی وارداتی داریم که در کشورهای همسایه و حتی منطقه وجود ندارد.»

از سویی هم کارشناسان اقتصادی می گویند راه اندازی خط بس های حمل مسافر بین افغانستان و پاکستان می تواند همکاری های اقتصادی بین دو کشور را توسعه دهد.

سید عبدالله درمان، استاد دانشگاه، می گوید خدمات بس های مسافربری بین افغانستان و پاکستان می تواند همکاری های اقتصادی بین دو کشور را توسعه دهد و جو مملو ز اطمینان ایجاد نماید.

کارشناسان هم از امارت اسلامی می خواهند خدمات بس های مسافربری از افغانستان به مقصد دیگر کشورهای همسایه و بالعکس را فراهم نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا