• انتشار: 22 دسامبر 2015
  • ساعت: 21:41
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5372
پرینت

خبرگزاری رها مستند “شهر خیالی” با همکاری وزارت مهاجرین می سازد

خبرگزاری رها، تفاهمنامه ای را با وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان به منظور ساخت مستند ” مسافر شهر خیالی” امضاء کرد.

این مستند که توسط خبرگزاری رها ساخته می شود، مشکلات، خطرات و عواقب سفرهای غیر قانونی شهروندان افغانستانی به کشورهای اروپایی را به تصویر خواهد کشید.

همچنین این مستند فعالیت های قاچاقبران، برخورد محافظان مرزی کشورهای مسیر، چگونگی پذیرش مهاجران افغانستانی و اظهارات برخی از پناهندگان را به نمایش می گذارد.

از سوی دیگر وزارت امور مهاجرین هماهنگی های لازم را برای کادر فنی تیم خبرگزاری رها مهیا می کند تا این تیم مشکلات فرا روی مهاجران افغان که به صورت غیرقانونی به سوی کشورهای اروپایی می روند را ثبت کند.

تفاهمنامه یاد شده را اسلام الدین جرأت رئیس اطلاعات و ارتباط عامه و سخنگوی این وزارت و مرتضی احمدزاده رئیس خبرگزاری رها در حضور روسای ارتباط خارجه، دفتر مقام وزارت و تفتیش داخلی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان کشور امضا کردند.

گفتنی است که خبرگزاری رها قبل از این نیز در قالب گروه فرهنگی ماندگار در چندین مسابقه فرهنگی در کشورهای هند، ایران، فرانسه، اتریش و آمریکا شرکت کرده است.

گروه فرهنگی ماندگار سال قبل در جشنواره کاپ برادری و برابری در کشور فرانسه شرکت کرد و امسال نیز قرار است تعدادی از کودکان این سرزمین را به کشور فرانسه اعزام کند.

در جشنواره کاپ برادری و برابری هنرجویان کودک افغانستانی فرهنگ و رسوم افغانی را به زبان کودکانه به نمایش خواهند گذاشت.

http://morr.gov.af/fa/news/58381

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.