امنیت و جرایم

خبرنگار خبرگزاری رها در حمله تروریستی روز گذشته در میدان هوایی کابل به شهادت رسید

آقای علیرضا احمدی خبرنگار جوان و یکی از فعالین رسانه ای کشور که از بدو تاسیس خبرگزاری رها نقش به سزایی در پیش برد فعالیت های رسانه ای داشت، شب گذشته (پنجشنبه ۴ سنبله) در حادثه تروریستی که در میدان هوایی کابل به وقوع پیوست به شهادت رسید.

آقای علیرضا احمدی فارغ التحصیل رشته ژورنالیزم از دانشگاه کابل بود و در طول حیات پر بار رسانه ای خود گزارشات و تحلیل ها موشکافانه و مبتنی بر واقعیات زیادی تهیه نمود.

این خبرنگار جوان به نوبه خود سخت تلاش کرد از طریق کارهای رسانه ای به تقویت دموکراسی، مردم سالاری، عدالت اجتماعی، حقوق بشر، حقوق زنان و رفع تبعیض علیه اقلیت های مذهبی و دینی بپردازد.

وی به عنوان یک خبرنگار با استعداد در کارش مهارت خاصی داشت و اغلب گزارشات و تحلیل هایش به قلمی ساده اما گویا و روشن نوشته می شد که از سوی خوانندگان، مخاطبین و مردم با استقبال گسترده ای مواجه می شد.

با تسلط طالبان بر افغانستان و بروز تهدیدهای مختلف علیه خبرنگاران، آقای احمدی نیز همچون خیل کثیری از دیگر خبرنگاران پس از هماهنگی های لازم با برخی نهادهای حامی خبرنگاران برای خروج از کشور به میدان هوایی کابل مراجعه کرده بود که طعمه انتحاری خونخوار شد و جام شهادت نوشید.

در حادثه تروریستی روز گذشته میدان هوایی کابل آقای مجتبی احمدی برادر علیرضا احمدی که او هم خبرنگار بود نیز به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا