اجتماعی

خبرنگاران افغان در توئیتر صدای خود را به گوش نهادهای بین المللی می رسانند

گروهی از خبرنگاران افغان که در لیست افغان های آسیب پذیر نهادهای بین المللی قرار دارند، اما همچنان در داخل افغانستان می باشند با راه اندازی یک کمپاین انترنتی در توئیتر خواهان جلب توجه جامعه جهانی شدند.

شماری از خبرنگاران افغانستان که به «گروه صد خبرنگار افغان» معروف شده اند با راه اندازی یک کارزار انترنتی با هشتگ انگلیسی «Helpthe100AfghanJiurnalists#» خواهان توجه جامعه جهانی و نهادهای حقوق بشری برای وضعیت شان شدند.

این خبرنگاران می گویند که در لیست شهروندان افغان در معرض خطر برای خروج از افغانستان توسط نهادهای بین المللی مانند فدراسیون بین المللی خبرنگاران قرار گرفته اند، اما همچنان در داخل افغانستان گیر مانده اند و جامعه جهانی نیز به آنها توجهی نمی کند.

آنها می گویند که بارها به نهادهای بین المللی و کشورهای مهاجر پذیر به تماس شده اند اما تمامی این کشورها علیرغم وعده همکاری همچنان توجهی به وضعیت آنها نمی کند.

به همین منظور، این گروه از خبرنگاران با راه اندازی این کارزار انترنتی خواهان جلب توجه و همکاری آنها شدند.

لازم به ذکر است که فدراسیون بین المللی خبرنگاران گزارش آخر سال میلادی خود اعلام کرد که همچنان افغانستان خطرناک ترین مکان برای خبرنگاران محسوب می گردد؛ بطوری که در سال گذشته میلادی ۹ خبرنگار افغان جان خود را از دست دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا