امنیت و جرایمسیاست

خبرنگاران افغان به سران چندین کشور نامه‌ی سرگشاده نوشتند

گروهی از خبرنگاران افغانستان، با فرستادن نامه‌ی سرگشاده به رهبران برخی از کشور های اروپایی و کانادایی از آنان خواسته‌اند، تا دست به کار شده و از بهر نجات‌جان آنان، روند تخلیه را سرعت دهند.

این نامه که به سران کشور های فرانسه‌، آلمان و کانادا فرستاده شده‌است؛ در آن خبرنگاران از افزایش تهدید روز افزون امنیتی، در برابر جان‌شان و گرسنه‌گی ابراز نگرانی کرده‌اند.

در این نامه‌ آمده‌است که با گذشته هر روز، خبرنگاران در افغانستان از سوی طالبان، سلاخی، لت و‌ کوب، تهدید و حتی به مکان های نامعلوم انتقال داده می‌شوند.

این گروهی از خبرنگاران که شمار شان به بیش از صد تن می‌رسد و همچنان گواهی نامه‌هایی تائیدی نهاد های جهانی خبرنگاران و برخی از کشور های اروپایی را دارند، میگویند: با داشتن این گواهی‌ نامه‌ها که، نشان می‌دهد جان‌شان در خطر است، شامل روند تخلیه شده‌اند؛ اما تا اکنون از تخلیه شان هیچ خبری در دست نیست.

این خبرنگاران که، در بخش های مختلف افغانستان در خفا بسر می برند، در نامه‌شان هشدار داده‌اند که، اگر در روند تخلیه آنان تاخیر صورت گیرد، فاجعه‌ی غم انگیزی برای بخش بزرگ از این خبرنگاران رخ خواهد داد.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. سلام خدمت شما دوستان من حشمت الله عیار خبر نگار و فعال جامعه مدنی هستم بیشتر از ۷ سال کار کردم بخاطر دفاع از حقوق مردم مظلم متاسفانه خودم حالا در دام افتاده ام نمیدانم کدام مرجع است که به داد خود و خانواده ام برسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا