کمک های جامعه جهانی

خانواده های نیازمند در بدخشان کمک های دفتر «افغان اید» را دریافت کردند

مسئولان در اداره مبارزه با حوادث طبیعی طالبان در ولایت بدخشان می گویند که با همکاری دفتر «افغان اید» برای ۵۸۲ خانواده نیازمند کمک های غذایی، مواد سوخت و لباس های زمستانی توزیع کرده اند.

مولوی محمد اکرم اکبری رئیس مبارزه با حوادث طبیعی ولایت بدخشان می گوید که این اداره در همکاری با موسسه «افغان اید» برای ۵۸۲ خانواده آسیب پذیر در ولسوالی های کشم و ارگوی این ولایت کمک های غذایی، مواد سوخت و لباس های زمستانی توزیع کردند.

آقای اکبری اضافه می کند که این کمک ها برای افراد متضرراز حوادث طبیعی در طول یک هفته توزیع شده است.

مطابق به گفته های آقای اکبری، ۳۲۲ خانواده به ارزش ۱۰۵۸۰ افغانی مواد غذایی، ۱۳۰ خانواده به ارزش ۹۷۵۰ افغانی مواد سوختی و ۱۳۰ خانواده دیگر به ارزش ۱۴۸۰۰ افغانی لباس های زمستانی دریافت کردند.

این کمک ها در شهر فیض آباد برای ۵۸۲ خانواده آسیب پذیر که قبلا سروی آن در این دو ولسوالی از طرف موسسه افغان اید با نظارت ریاست مبارزه با حوادث صورت گرفته بود توزیع گرفته است.

در همین حال باشندگان شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان می گویند که مردم این ولایت از منظر حوادث طبیعی در خطر جدی قرار دارند و از موسسات ملی و بین المللی می خواهند که برای ساکنان نقاط آسیب پذیر ولایت بدخشان اسکان مجدد در نظر بگیرند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا