• انتشار: 7 اکتبر 2017
  • ساعت: 10:03
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24947
پرینت

خانواده های اعضای کشته شده داعش از پشاور پول دریافت می کنند

براساس گزارش ها، خانواده های آن دسته از اعضای گروه تروریستی داعش که کشته شده اند، کمک های مالی از پشاور در ایالت خیبرپختونخواه پاکستان دریافت می کنند.

اکسپرس تریبون پاکستان نوشته است که خانواده های آن دسته از اعضای گروه داعش که کشته شده اند و یا در زندان بسر می برند، از گروه های مذهبی مختلف در شهر پشاور پاکستان و یا تاجران مطرح افغان در این ایالت پول دریافت می کنند.

این گزارش می نویسد که گروه داعش صندوق مالی مشترکی تاسیس کرده تا از این طریق برای اعضایش کمک مالی کند.

براساس گزارش، حتی خانواده های آن دسته از اعضای داعش که در جنگ کشته شده اند و یا در زندان ها بسر می برند، پول نقد به عنوان کمک دریافت می کنند و یا گوشت های نذری تاکنون دریافت کرده اند.

گزارش علاوه می کند که برای مثال دو میلیون روپیه پاکستان برای این صندوق جمع آوری شده بود که تقریبا ۷۰۰ هزار روپیه آن برای خرید سلاح از کارخانه های محلی ایالت خیبرپختونخواه به مصرف رسید و یک میلیون روپیه نیز میان خانواده های آن دسته از اعضای داعش که در عملیات های شناسایی کشته شده اند، توزیع گردید.

گزارش همچنین می نویسد که بسیاری از سربازان پیاده و فرماندهان داعش پس از کشته شدن ملا داود جلالی در حاشیه شهر پشاور، به افغانستان گریختند، اما کمک مالی به خانواده های آنان همچنان ادامه دارد.

گفته می شود بسیاری از باندهای وابسته به داعش که تحت عنوان تاجران عسل و یا رسانه در پشاور فعالیت می کردند، در عملیات متفاوتی متلاشی شده اند.

یک مقام امنیتی پاکستان گفت: “اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه برخی گروه ها در ولسوالی های چهارسده و مردان ایالت خیبرپختونخواه برای گروه داعش پول جمع آوری می کند، و ما بسیار به آنها نزدیک شده ایم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.