• انتشار: 29 ژانویه 2020
  • ساعت: 17:55
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41262
پرینت

خالد: اعتماد به جوانان در سطح رهبری جنگ جواب داده است

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی می گوید اعتماد به جوانان در رهبری جنگ پاسخ مثبت داده است.

سرپرست وزارت دفاع می گوید: « کوشش کردیم به جوانان در سطح رهبری جنگ بیشتر نقش دهیم، که خوشبختانه این جوان محوری در میدان جنگ نتیجه مطلوب داده است.»

اسدالله خالد امروز چهارشنبه(۹جدی) در مراسم معرفی فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفت: « نه تنها عملیات الفتح طالبان با شکست مواجه و برنامه های سقوط چند ولایت و کلان شهرها خنثی شد که ۹ ولسوالی که قبلا در تصرف طالبان بود، آزاد شد.»

سرپرست وزارت دفاع با اشاره به رهایی ۶۳ نیروی امنیتی از زندان طالبان در بادغیس افزود، روند شکستنِ زندان‌های طالبان توسط کماندوها ادامه دارد و در سال جاری زندان‌های زیادی از طالبان منهدم شده است.

این اظهارات اسدالله خالد در حالی مطرح شده است که در این اواخر وزارت دفاع تغییرات گسترده ای را در سطح رهبری دو قول اردو در ولایت های شمال و شمال شرق به وجود آورده است.

وزارت دفاع هیبت الله علیزی را به عنوان فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در زون شمال و محمد علی یزدانی را به عنوان فرمانده قول اردوی ۲۱۷ پامیر در زون شمال شرق تعیین کرده است.

روز گذشته نیز حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهور که مصروف بازدید از ولایت های شمالی است، در یک نشست خبری مشترک با جنرال دوستم گفت، بر اساس اطلاعات آن ها، گروه طالبان در عملیات بهاری آینده خود، تحرکات در ولایت های شمالی را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.