• انتشار: 1 فوریه 2021
  • ساعت: 14:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53982
پرینت
جنرال مراد:

حکومت نتواند قناعت مردم را حاصل کند، در کنار مردم می مانم

مرادعلی مراد؛ فرمانده پیشین نیروی زمینی ارتش، ساعتی بعد از رسیدن به بامیان در نشستی با خبرنگاران گفت کارکرد هیات دولت که برای بررسی رویداد بهسود به این ولسوالی فرستاده شده را زیر نظر خواهد داشت و اگر این هیات، قناعت مردم را کسب نکند، او در کنار مردم خواهد ماند.

فرمانده پیشین نیروی زمینی ارتش گفت اگر هیات اعزامی دولت نتواند قناعت مردم و خانواده‌های قربانیان و زخمی‌های درگیری بهسود را به دست آورد، او در کنار مردم باقی خواهد ماند.

آقای مراد افزود دید و بازدید از خانواده‌های زخمی‌ها و جان‌باختگان بهسود و مشورت با مردم از هدف‌هایی است که او در سفرش به بامیان دنبال می‌کند.

فرمانده پیشین نیروی زمینی هرچند از افراد خاصی نام نبرده؛ اما گفته‌است: «با افراد بزدل که از مردم سپر ساختند نیز صحبت خواهد کرد.»

این در حالی است که تجمع اعتراضی شماری از باشندگان حصه اول بهسود روز جمعه به خشونت کشیده شد. بر بنیاد معلومات نمایندگان مردم میدان‌وردک در مجلس،‌ نیروهای امنیتی در حصه اول بهسود مردم عادی را هدف قرار داده‌اند که طی آن حدود ۱۶ تن کشته شده و ۳۰ تن زخمی شده‌اند.

شماری از باشندگان ولایت بامیان نیز روز گذشته در یک نشست خبری در مرکز این ولایت، ضمن محکوم کردن جان باختن غیرنظامیان در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک، گفته بودند هیأت تعیین‌شده برای بررسی این حادثه مورد قناعت مردم نیست.

در قطع‌نامه‌ شش ماده‌ای این باشندگان آمده است که هیأت حقیقت‌یاب باید متشکل از وکلای پارلمان، علما، نهادهای مدنی و حقوق بشری، مسئولان حکومتی، جوانان و فرهنگیان باشد تا بتواند فاجعه خلق شده را به‌صورت همه‌جانبه مورد بررسی قرار دهد.

برخی از منابع در ولسوالی بهسود به خبرگزاری افق گفت که ساعاتی پیش هیات اعزامی دولت به این ولسوالی رسیده است.

مهدی راسخ؛‌ نماینده مردم در مجلس گفت که هیات اعزامی دولت به تازگی وارد محل شده و هنوز با نیروهای امنیتی و مردم وارد گفتگو نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.