• انتشار: 1 ژوئن 2016
  • ساعت: 16:52
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9961
پرینت
نمایندگان مجلس:

حکومت و شورای عالی صلح در مذاکرات صلح ناکام بوده اند

برخی از اعضای مجلس نمایندگان حکومت و به ویژه شورای عالی صلح را در زمینه کشاندن طالبان به پای میز مذاکره ناکام عنوان کردند.

 

این نمایندگان امروز در صحن علنی مجلس گفتند که علت این ناکامی، نبود یک استراتیژی درست و مشخص برای رسیدن به صلح از سوی حکومت است.

به باور نمایندگان، مذاکرات صلح با طالبان هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد و از صلح با حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار نیز اطلاعات لازمی در اختیار ندارند.

بدین منظور مجلس نمایندگان امروز وزیر خارجه، مقام های شورای عالی صلح و مشاور امنیت ملی را برای استجواب به مجلس فرا خوانده بود و آنان حاضر نشدند.

عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس گفت: “هشت روز می شود که این مقام ها را برای استجواب فراخوانده ایم ولی شب گذشته ساعت ۹ وزارت دولت در امور پارلمانی به دارالانشای مجلس خبر داده است که وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری به دلیل که در سفر خارجی رفته اند، نمی توانند به مجلس حاضر شوند”.

این پیام رییس مجلس نیز واکنش هایی را همراه با انتقاد از مقام های دعوت شده به همراه داشت.

فوزیه کوفی یکی از نمایندگان مجلس گفت: “مطابق قانون اساسی وزرا در برابر مجلس مسول و پاسخگو هستند به آنان وقت داده شود و اگر بازهم بی اعتنایی کردند باید از صلاحیت های قانونی خود در برابر آنان استفاده کنیم”.

برخی از نمایندگان وزارت دولت در امور پارلمانی را در این مورد مقصر دانستند.

پس از انتقادهای زیاد، سرانجام عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس گفت که به این مقام ها یک بار دیگر فرصت می دهد و آنان را برای پاسخگویی در نشست روز دو شنبه آینده دعوت خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.