• انتشار: 10 نوامبر 2018
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30377
پرینت
محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه

حکومت سیاست یک بام دو هوا را پیش گرفته است

محمد محقق با اشاره به فاجعه ارزگان و تجاوز طالبان به جاغوری گفت: حکومت سیاست یک بام دو هوا را در پیش گرفته و باید آن ر کنار بگذارند و از مردم این مناطق دفاع نماید.

به گزارش رها، بی توجهی حکومت به جنگ ارزگان خاص و عدم حمایت از مردم این منطقه و تأخیر در کمک به مردم جاغوری در برابر طالبان انتقادات زیادی را بر انگیخته است. در این میان حاجی محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرائیه نیز به ابعاد جنگ در مناطق مرکزی پرداخته گفت:
حکومت در برابر تهاجم نابرابر طالبان بر خانه‌های مردم ارزگان و جاغوری بی‌توجه است و آن را منازعه قومی می‌خواند.
آقای محقق با بیان اینکه در این جنگها نزدیک به ۱۰۰ نفر کشته شده‌اند افزود: حکومت سیاست یک بام دو هوا را در پیش گرفته و باید آن ر کنار بگذارند و از مردم این مناطق دفاع نماید.
وی همچنان درباره انتخابات ولسی جرگه گفت که حکومت در زمینه تطبیق سیستم‌ انگشت نگاری در انتخابات ولسی جرگه به چشم مردم خاک ریخت.
معاون دوم ریاست اجرائیه درباره نشست مسکو نیز گفت: حکومت به جانب روسی گفته که اگر از شخصیت‌ها و احزاب سیاسی در این نشست دعوت شوند، حاکمیت ملی زیر سوال می‌رود در حالی که خود حکومت به گونه قاچاقی از طریق شورای عالی صلح در این نشست شرکت کرده است.
گفتنی است با گذشت یک هفته از حمله طالبان به ارزگان خاص و کشتار مردم این منطقه وزرای دفاع و داخله از آن اظهار بی اطلاعی کرده بودند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.