• انتشار: 16 آگوست 2020
  • ساعت: 21:39
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 47272
پرینت
در فراخوان ظاهر قدیر تاکید شده است

حکومت جلو پاکستان را نگیرد، مردم از پاکستان انتقام می گیرند

آقای قدیر پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۲۶ اسد) در نشستی خبری در کابل ادامۀ کشیدن سیم خاردار از سوی پاکستان در امتداد مرز دیورند را قانون‌شکنی آشکار خواند.

عبدالظاهر قدیر، نمایندۀ پیشین مردم ننگرهار در مجلس نمایندگان می‌گوید به بزرگان قوم در بخش‌های مرزی کشور فراخوان ایستاد‌گی در برابر پاکستان را داده است.

او می‌افزاید به زودی مردم این بخش‌ها علیه پاکستان به پا بر می‌خیزند و برای هماهنگی آن کار جریان دارد.

او می‌گوید با همکاری مردم جلو خودسری‌های پاکستان را می‌گیرد و به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

آقای قدیر پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۲۶ اسد) در نشستی خبری در کابل ادامۀ کشیدن سیم خاردار از سوی پاکستان در امتداد مرز دیورند را قانون‌شکنی آشکار خواند.

او از حکومت می‌خواهد باید با پشتیبانی جامعۀ جهانی در بارۀ سرکشی‌های پاکستان در امتداد مرز دیورند، حملات راکتی بر ولایت‌های شرقی و جنوبی و دشمنی این کشور با صلح افغانستان از پاکستان جواب بخواهد.

عبدالظاهر قدیر، هشدار می‌دهد اگر حکومت این کار نکند، مردم عام می‌دانند که چگونه از پاکستان انتقام بگیرند.

آقای قدیر از راه‌اندازی کارزار شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ساخت بند برق بر دریای کنر، نیز پشتیبانی می‌کند.

این عضو پیشین مجلس نمایندگان تأکید می‌کند صلح در اولویت مردم افغانستان قرار دارد و شهروندان کشور برای رسیدن به صلح قربانی‌های زیادی داده‌اند.

آقای قدیر افزود اکنون که افغانستان به صلح یک قدم نزدیک‌تر شده است پاکستان با قانون شکنی و حملات راکتی می‌خواهد به روند صلح صدمه بزند.

این در حالی‌ست که امروز نیروهای مشترک امنیتی پس از ولایت‌های ننگرهار و پکتیا، در ولسوالی سپین‌بولدک کندهار در نزدیکی مرز دیورند، مانور نظامی انجام دادند.

در این مانور نیروهای پیاده، ارتش، قطعۀ ضربتی و نیروهای مرزی و هوایی با کاربرد جنگ‌افزارهای سبک و سنگین توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.