• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۴:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53411
پرینت
غنی با کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات دیدار کرد

حکومت به اصل انتخابات متعهد است

رئیس جمهور غنی ضمن استقبال از طرح ها و پلان های کمیسیون مستقل انتخابات، از آمادگی های آنان تشکر نموده، گفت حکومت به اصل انتخابات متعهد است و تسهیلات را در راستای برگزاری آن فراهم خواهد کرد.

رئیس جمهور غنی، طرح ها و پلان های کمیسیون مستقل انتخابات را استماع نمود.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز طی دیداری با کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات، طرح ها و پلان های آنان را در خصوص انتخابات شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی، ولسی جرگه در ولایت غزنی و شاروالی های شهرهای بزرگ، استماع کرد.

در این دیدار که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد، کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات، ضمن ارائه طرح ها و پلان های خویش، آمادگی های شان را به خاطر برگزاری انتخابات متذکره، ابراز داشتند.

رئیس جمهور غنی ضمن استقبال از طرح ها و پلان های کمیسیون مستقل انتخابات، از آمادگی های آنان تشکر نموده، گفت حکومت به اصل انتخابات متعهد است و تسهیلات را در راستای برگزاری آن فراهم خواهد کرد.

رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد به خاطر تعقیب عملی طرح ها و پلان های متذکره، با وزارت ها و ادارات مربوطه، جلسات نوبتی دوامدار صورت می گیرد و بر اساس تقسیم اوقات واضح، کارهای آنان تعقیب خواهد شد.

چندی پیش، کمیسیون مستقل انتخابات، به حکومت افغانستان پیشنهاد داد که انتخابات پارلمانی ولایت غزنی، شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی‌ها و شماری از شهرداری‌ها، در ماه میزان سال آینده‌ی خورشیدی برگزار شود.

مسئولان این کمیسیون، تاکید کردند تمام آمادگی‌‌های تخنیکی و عملیاتی، برای برگزاری این چهار انتخابات در ماه میزان سال آینده گرفته شده است.

به دنبال آن، بنیاد انتخابات شفاف افغانستان (تیفا)، اعلام کرد که گفت‌وگوهای صلح، افزایش خشونت‌ها و عملی‌نشدن اصلاحات کلیدی در بخش‌های مختلف انتخابات، از موانع اصلی بر سر راه برگزاری چهار انتخابات پیش رو است.

تیفا، تاکید کرد که برگزاری انتخابات، نباید تنها هدف کمیسیون مستقل انتخابات باشد؛ بلکه این کمیسیون باید انتخابات را به بهترین وجه در شرایط مناسب سیاسی و امنیتی برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.