• انتشار: 23 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 38945
پرینت
امریکا و اتحادیه اروپا:

حکومت افغانستان تیم مذاکره کننده خود در مورد صلح را مشخص نماید

امریکا و اتحادیه اروپا از رهبران حکومت وحدت ملی خواستند تیم مذاکره کننده صلح حکومت افغانستان را مشخص کند.

زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان، با نمایندگان سازمان ناتو و اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کرد.

در این دیدار آقای خلیل‌زاد و نمایندگان ناتو و اتحادیه اروپا توافق کردند به طور مشترک پیرامون روند صلح افغانستان با حکومت افغانستان و گروه طالبان کار خواهند کند.

در این دیدار که میرویس ناب معاون وزارت خارجه افغانستان، نمایندگان بریتانیا، آلمان و نروژ حضور داشتند، بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان تاکید شد.

نمایندگان امریکا و اتحادیه اروپا در این دیدار همچنان از رهبران حکومت وحدت ملی خواستند تیم مذاکره کننده صلح حکومت افغانستان را هر چه زودتر مشخص کنند.

در همین حال میرویس ناب معاون وزارت خارجه افغانستان دیداری جداگانه با زلمی خلیل‌زاد داشت و در این دیدار تاکید کرد صلح پایدار زمانی در افغانستان تامین خواهد شد که این پروسه به رهبری و مالکیت افغان‌ها به پیش برده شود.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که قرار است هفته آینده نشستی به میزبانی دولت چین میان سیاسیون برجسته افغانستان و نمایندگان طالبان برگزار شود.

گروه طالبان تاکید کرد نشست بین‌الافغانی که قرار است به میزبانی دولت چین برگزار شود، همانند نشست مسکو و دوحه بوده و اشتراک کنندگان آن به عنوان افراد اشتراک خواهند کرد نه به عنوان نمایندگان دولت افغانستان.

در همین حال شورای امنیت ملی افغانستان نیز تایید کرده که دولت چین برای حکومت افغانستان نیز به منظور اشتراک در نشست بین‌الافغانی دعوت نامه فرستاده است.

از سوی دیگر وزارت امور خارجه پاکستان نیز تایید کرد برای اشتراک در نشست سیاسیون افغانستان و نمایندگان طالبان در چین دعوت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.