• انتشار: 20 جولای 2020
  • ساعت: 17:39
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46001
پرینت
اتهام تازه طالبان علیه دولت

حکومت افغانستان برای تضعیف جهاد طرح ترور شخصیت های برجسته دینی، ملی و سیاسی را روی دست گرفته است

در اعلامیه طالبان آمده است دولت افغانستان نیز برای دفاع از فساد و فحشا برای ترور شخصیت‌های سیاسی، ملی و مذهبی تلاش خواهد کرد.

طالبان در بیانیه‌ای مدعی شده دولت افغانستان در طرح تازه‌ای برای ترورهای هدفمند برخی افراد مذهبی، ملی و سیاسی تلاش می‌کند.

اسپوتنیک به نقل از رسانه ها نوشت طالبان در وبسایت خود مدعی شد دولت افغانستان با هدف تضعیف صف جهاد طرح تازه‌ای را برای ترورهای هدفمند در نظر گرفته است.

بر اساس بیانیه طالبان، دولت افغانستان در این طرح برخی از شخصیت‌های دینی، ملی و سیاسی را هدف قرار خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: در گذشته کمونیست‌ها می‌خواستند فکر فاسد و اسلام ستیزانه خودشان را از راه زور و وحشت بر مردم مسلمان افغانستان تحمیل کنند و از همین رو بود که هیچگونه حرکت و اظهارات سیاسی، مذهبی، سنتی و فرهنگی را تحمل نمی‌کردند و اکنون دولت افغانستان نیز برای دفاع از فساد و فحشا برای ترور شخصیت‌های سیاسی، ملی و مذهبی تلاش خواهد کرد.

طالبان در این بیانیه تصریح کرد این گروه از طریق این بیانیه به شخصیت‌های افغانستان هشدار می‌دهد که هشیار باشند.

اظهارات و حملات طالبان در حالی تشدید شده است که بخشی از فاز نخست توافقنامه قطر اجرایی شده است و برخی کارشناسان نیز در آینده نزدیک از احتمال برگزاری مذاکرات بین‌الافغانی خبر می‌دهند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان چندی قبل در واکنش به گزارش شورای امنیت ملی افغانستان مبنی بر کشته شدن ۲۹۱ نیروی امنیتی و دفاعی افغان در یک هفته گفت: آمار منتشر شده به خاطر مغشوش کردن اذهان و تبلیغات منفی برای تخریب مذاکرات بین‌الافغانی است.

وی گفت دولت افغانستان در ۱۹ سال اخیر آماری از تلفات نیروهای امنیتی منتشر نکرده و هدف انتشار این گزارش در چنین شرایطی ایجاد مانع در روند مذاکرات بین‌الافغانی است که قرار است به زودی آغاز شود.

از سوی دیگر، «روح الله احمدزی» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در واکنش به افزایش حملات طالبان گفته بود مخالفان مسلح هنوز گام واقعی به سوی صلح برنداشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.