• انتشار: 2 سپتامبر 2019
  • ساعت: 01:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37299
پرینت
حکمتیار:

حکومت اجازه نداد با طالبان در مورد صلح گفت و گو کنم

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی و یکی از کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری پیشرو، از حکومت به دلیل رد ابتکار او برای مذاکره با طالبان در مورد صلح انتقاد کرد.

حکمتیار روز گذشته یک شنبه در جمع مردم بدخشان گفت:«می خواستم به صورت مستقیم با طالبان در مورد صلح گفت و گو کنم اما حکومت اجازه چنین کاری را به من نداد.»

وی افزود در مورد آینده افغانستان و ختم جنگ مذاکره داشته است و تصمیم بر آن بود که این مذاکره در چارچوب حکومت گنجانده شود و تمام نیروهای داخل و خارج حکومت تحت رهبری یک هیأت واحد قرار گیرند اما حکومت این راه حل را نپذیرفته است.

رهبر حزب اسلامی گفت:«مذاکرات مستقیم امریکا با طالبان که در حال پیگیری ست نمی تواند مشکل افغانستان را حل کند و گفت و گوی مستقیم بین الافغانی چاره کار می باشد.»

حکمتای تأکید کرد افغان ها باید با یکدیگر بنشینند و راه حلی برای بحران کشور خود پیدا کنند، گفت و گوی بین الافغانی بدون مداخله خارجی ها می تواند جنگ را در افغانستان به پایان برساند.

این در حالی است که حکمتیار رهبر حزب اسلامی خود در سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی طی یک توافق صلح با حکومت پس از سال ها دوری از کشور به افغانستان بازگشت.

توافق صلح حکومت با حکمتیار با اعتراضاتی از سوی برخی شهروندان و نهادهای حقوق بشری مواجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.