سیاست

حکمتیار: فردا راه پیمایی بزرگی در کابل راه اندازی می کنیم

گلب‌الدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، می‌گوید هواداران این حزب، روز جمعه (۱۳ حمل)، در کابل راه‌پیمایی خواهند کرد.

آقای حکمتیار که روز پنج‌شنبه (۱۲ حمل)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت خواسته‌های حزب اسلامی از سوی حکومت افغانستان نادیده گرفته شده و به همین دلیل، راه‌پیمایی بزرگی در شهر کابل راه‌اندازی خواهد شد.

پیش از این، گلب‌الدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، هشدار داده بود اگر حکومت افغانستان زندانیان این حزب را آزاد نکند، گردهمایی بزرگی راه‌اندازی خواهد شد که به پایان حکومت اشرف‌غنی منجر شود.

آقای حکمتیار، در ماه دلو سال گذشته، گفته بود بیش از ۳۰ هزار زندانی حزب اسلامی در زندان‌های افغانستان به‌سر می‌برند و ۱۰۰ تن دیگر نیز پس از امضای توافق‌نامه میان این حزب و حکومت بازداشت شده‌اند.

او با انتقاد از عدم آزادی زندانیان این حزب، خطاب به رییس‌جمهور غنی گفته بود: «با گوش‌های باز بشنوید، شما که حمایت نیروهای اجنبی مغرور تان ساخته است، در آینده‌ی نزدیک، شاهد تظاهرات پرشکوهی در جاده‌های کابل که به ارگ برسد خواهید بود. اگر عقل تان به سر تان نیاید، این حرکت منجر به این خواهد شد که بساط تان جمع شود.»

به دنبال آن، در ۱۵ حوت سال گذشته، شماری از هواداران حزب اسلامی، در شهر کابل راهپیمایی برگزار کردند.

با این حال، رهبر حزب اسلامی، در بخش دیگری از سخنان امروز خود گفت که طرح حکومت مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام، نشان می‌دهد که حکومت زیر فشار قرار گرفته است.

او افزود: «این واقعیت را ارگ به خوبی درک کرده که باید جایش را برای حکومت جدید تخلیه کند و آماده‌ی انتقال قدرت باشد.»

آقای حکمتیار، همچنان گفت که حزب اسلامی طرحی را برای حل بحران افغانستان به طرف‌های درگیر ارایه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا