• انتشار: 9 اکتبر 2019
  • ساعت: 08:56
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38500
پرینت

حکمتیار: در انتخابات من اول، عبدالله دوم و غنی سوم می شود

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی و از نامزدان انتخابات اخیر ریاست جمهوری، مدعی است تیم اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری در رده سوم قرار خواهد گرفت.

گلبدین حکمتیار روز گذشته در مصاحبه با یکی از تلویزیون های داخلی گفت انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان پیش از پیش وارد یک موقعیت حساس شده است.

وی افزود تیم دولت ساز به رهبری رئیس جمهور غنی برای حل بحران انتخابات با وی تماس گرفته و خواستار ارائه راه حل شده شده است.

حکمتیار به تلویزیون آرایانا گفت اگر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان براساس آراء بایومتریک شده اعلام گردد، وی نفر اول، عبدالله نفر دوم و غنی نفر سوم می شود.

این در حالی است که مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این آراء بایومتریک شده را خط قرمز خود خوانده بود.

از سویی هم درست چند روز پس از انتخابات تیم های ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله و دولت ساز به رهبری غنی هر یک به طور جداگانه در اظهار نظراتی خود را برنده انتخابات دانسته بودند.

حکمتیار گفت:«اگر در آراء بایومتریک شده دخل و تصرفی صورت نگیرد، تیم انتخاباتی دولت ساز احتمالا در رده سوم قرار می گیرد و تیم وی بیشتر از تیم های دیگر رأی دارد.»

رهبر حزب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به گفته های امرالله صالح معاون اول تیم دولت ساز نیز واکنش نشان داد.

وی گفت:«امیدوارم آنها از اظهارنظرات بچه گانه پرهیز کنند. آنها نباید مردم افغانستان را بترسانند چون افغانستانی ها وقتی احساس خطر کنند، شجاعت بیشتری در دفاع از خود نشان می دهند.»

باید گفت امرالله صالح چندی پیش به سخنان حکمتیار که گفته بود اگر در انتخابات تقلب صورت بگیرد، او به میدان جنگ باز خواهد گشت، واکنش نشان داد و گفت برای کسانی که دوست دارند به کوه ها باز گردند و از انتخابات هراس دارند لابراتوارهای جرایم جنایی مکان بهتری است.

یکی از مسئولین کمیسیون مستقل انتخابات در واکنش به اظهارات تازه حکمتیار گفت اینگونه ادعاهای بی پایه و اساس تنها اذهان مردم را مشوش می کند. کمیسیون هنوز مشغول شمارش آراء است و هیچ چیز مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.