• انتشار: 12 نوامبر 2016
  • ساعت: 14:05
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 15283
پرینت

حکمتیار از ترامپ خواست که نیروهای امریکایی را از کشور بیرون کند

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در نامه ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید امریکا از او خواسته است که نیروهای خود را از افغانستان بیرون کند.

آقای حکمتیار گفته است که جنگ پانزده سال در افغانستان بدون تلفات و خسارات سنگین مالی، هیچ نتیجه‌ی مثبتی در پی نداشته است.

او تاکید کرده است که نیروهای خارجی به ویژه امریکا نیروهای خود را از افغانستان بیرون کند، اجازه‌ی دخالت کشورهای منطقه در امور افغانستان را ندهد و افزون بر حمایت از روند صلح، اجازه بدهد که چالش‌های داخلی را خود افغان‌ها حل و فصل کنند.

به باور او، جنگ افغانستان هیچ برنده و نتیجه‌یی نخواهد داشت و قربانی را مردم افغانستان و جوانان امریکایی که در این جنگ تحمیلی دخیل هستند، پرداخت می‌کنند.

حکمتیار گفته است که افغان‌ها تروریست نیستند و در حمله‌ی یازدهم سپتمبر نیز دخالت نداشته‌اند؛ اما اکنون به دست تروریستان و عاملان جنگ کشته می‌شوند.

او در حالی خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را درخواست کرده که آقای ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش، در مورد افغانستان چیزی نگفت.

سیاست آینده‌ی ترامپ در مورد افغانستان هنوز مشخص نیست و امریکا نیز تا اکنون به این نامه‌ی حکمتیار پاسخ نداده است.

در حال حاضر امریکا نزدیک به ده هزار نظامی در افغانستان دارد و در چارچوب ماموریت حمایت قاطع مصروف آموزش و مشوره‌دهی به نظامیان افغان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.