اجتماعی

حوادث ترافیکی در بادغیس طی ۹ ماه اخیر بیش از ۵۰۰ کشته و زخمی داشته است

مسئولان صحی در ولایت بادغیس می گویند که آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی در این ولایت طی 9 ماه اخیر به بیش از 500 کشته و زخمی می رسد.

احسان الله ثابت مدیر نرسنگ شفاخانه ولایت بادغیس به خبرنگار رها می گوید که طی ۹ ماه اخیر در این ولایت بیش از ۵۰۰ نفر در رویدادهای مرتبط با حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده و یا زخمی شده اند.

او گفت که طی این مدت ۱۵ تن کشته شده و ۵۰۰ تن دیگر زخمی شدند که شماری از آنها معلول و یا قطع عضو شده اند.  

آقای ثابت می گوید آمارها نشان می دهد که حوادث ترافیکی نسبت به سال قبل در همین مدت افزایش یافته است.

در همین حال احسان‌الله، مدیر ترافیک طالبان در ولایت بادغیس نیز می گوید مدیریت ترافیک این ولایت از تمام خانواده‌ها بادغیسی می‌خواهد که برای جلوگیری از رویدادهای ترافیکی وسایط نقلیه را در اختیار افراد زیر سن قانونی برای رانندگی قرار ندهند.

وی گفت بیشتر افرادی که مرتکب حوادث ترافیکی می شوند از اصول و مقرارت رانندگی هیچ آگاهی و معلومات ندارند.

محمد الله غفوری باشنده ولایت بادغیس به خبرنگار رها می گوید یکی دیگر از دلایل اصلی وقوع حوادث ترافیکی در این ولایت ناشی از بی دقتی رانندگان و یا استفاده برخی از آنها از مواد مخدر حین رانندگی است.

او گفت که بی احتیاطی و عدم آموزش های صحیح ترافیکی از جمله مواردی است که آمار حوادث ترافیکی را در این ولایت افزایش داده است.

گل آقا خلیلی، یک تن دیگر از باشندگان بادغیس به خبرگزاری رها گفت: «در حکومت پیشین حتی شخصی که بایسکل هم نمیتوانست سوار شود، با پرداخت رشوه و یا ارتباطات به راحتی لیسنس رانندگی می گرفت.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا