• انتشار: 18 دسامبر 2019
  • ساعت: 17:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40070
پرینت
تیم های انتخاباتی خواستار سلب صلاحیت دانشیار شدند

حنیف دانشیار سن و تابعیت خود را جعل کرده است

دسته‌های انتخاباتی “ثبات و همگرایی”، “امنیت و عدالت” و “صلح و عدالت اسلامی” با درج درخواست رسمی در دادستانی کل کشور خواهان سلب صلاحیت حنیف دانشیار عضو کمیسیون انتخابات به اتهام جعل اسناد شدند.

اعضای ارشد این دسته‌های انتخاباتی امروز چهارشنبه (۲۷ قوس) در حضور رسانه‌ها با درج یک عریضه/ درخواست مشترک در دادستانی کل کشور خواهان سلب صلاحیت حنیف دانش‌یار عضو کمیسیون انتخابات شدند.

نور رحمان اخلاقی عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی با خوانش این درخواست به خبرنگاران گفت حنیف دانشیار عضو کمیسیون انتخابات بدون تکمیل سن ۳۵ سال به کمیسیون انتخابات راه یافته است.

او افزود دانشیار برای کسب عضویت کمیسیون اسناد تحصیلی و تابعیت خود را در ارتباط به سن‌اش جعل کرده است.

وی تصریح کرد بر اساس قانون انتخابات تکمیل سن ۳۵ سالگی از شرایط اصلی عضویت کمیشنران در کمیسیون انتخابات دانسته شده است و افراد کم‌تر از ۳۵ سال نمی‌توانند در کمیسیون عضویت بگیرند.

به گفتۀ او، همچنان بر اساس مواد قانون، جعل و تزویر اسناد خلاف ماده ۱۶ قانون انتخابات و متن تالیف کمیشنران دانسته شده است.

اخلاقی تاکید کرد بر اساس دلایل یاد شده اعمال صلاحیت حنیف دانشیار به حیث عضو کمیسیون انتخابات غیر قانونی است و دادستانی کل باید وی را سلب صلاحیت کرده و مورد تعقیب عدلی قرار دهد.

درخواست سلب صلاحیت حنیف دانشیار عضو کمیسیون انتخابات در حالی مطرح می‌شود که بر اساس یک گزارش تحقیقی روزنامه اطلاعات روز، شناسنامه و اسناد تحصیلی‌ عضو یاد شدۀ کمیسیون در مواردی با یکدیگر همخوانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.