- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

حنیف اتمر به آلمان رفته تا با مقامات امنیتی آن کشور دیدار کند

دفتر شورای امنیت ملی کشور امروز (پنجشنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته که آقای محمد حنیف اتمر روز سه شنبه کابل را به مقصد آلمان ترک تا در دیدار با مقامات امنیتی و سیاسی جدید آن کشور در خصوص روابط میان افغانستان و آلمان گفتگو کند.

خبرنامه می نویسد که آقای اتمر روز سه شنبه کابل را به مقصد آلمان ترک کرد تا با مقامات عالی رتبه امنیتی و دفاعی و اعضای پارلمان جدید آن کشور در خصوص روابط سیاسی و دیپلماتیک و گسترش همکاری های اقتصادی و امنیتی میان افغانستان و آلمان گفتگو نماید.

خبرنامه مذکور علاوه می کند که پس از انتخابات در آلمان، دولت و پارلمان جدید آن کشور شروع به کار کرده و گفته اند که با افغانستان به طور مشترک در راستای مبارزه علیه تروریسم و تقویت بخش های امنیتی، سیاسی و اقتصادی کار می کند.

بربنیاد این خبرنامه، آقای اتمر در این سفر همچنین با «جان هکر» همتای آلمانی خود دیدار کرده و ضمن قدردانی از نقش نظامی آلمان در ماموریت حمایت قاطع سازمان ناتو در افغانستان، بر لزوم افزایش تلاش های جامعه بین المللی برای کمک به افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریسم و افزایش فشارها بر کشورهای حامی تروریسم تاکید کرد.