• انتشار: 22 مارس 2018
  • ساعت: 14:01
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27298
پرینت

حنیف اتمر به آلمان رفته تا با مقامات امنیتی آن کشور دیدار کند

دفتر شورای امنیت ملی می گوید محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور به آلمان رفته تا در دیدار با مقامات آن کشور در خصوص روابط میان افغانستان و آلمان گفتگو کند.

دفتر شورای امنیت ملی کشور امروز (پنجشنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته که آقای محمد حنیف اتمر روز سه شنبه کابل را به مقصد آلمان ترک تا در دیدار با مقامات امنیتی و سیاسی جدید آن کشور در خصوص روابط میان افغانستان و آلمان گفتگو کند.

خبرنامه می نویسد که آقای اتمر روز سه شنبه کابل را به مقصد آلمان ترک کرد تا با مقامات عالی رتبه امنیتی و دفاعی و اعضای پارلمان جدید آن کشور در خصوص روابط سیاسی و دیپلماتیک و گسترش همکاری های اقتصادی و امنیتی میان افغانستان و آلمان گفتگو نماید.

خبرنامه مذکور علاوه می کند که پس از انتخابات در آلمان، دولت و پارلمان جدید آن کشور شروع به کار کرده و گفته اند که با افغانستان به طور مشترک در راستای مبارزه علیه تروریسم و تقویت بخش های امنیتی، سیاسی و اقتصادی کار می کند.

بربنیاد این خبرنامه، آقای اتمر در این سفر همچنین با «جان هکر» همتای آلمانی خود دیدار کرده و ضمن قدردانی از نقش نظامی آلمان در ماموریت حمایت قاطع سازمان ناتو در افغانستان، بر لزوم افزایش تلاش های جامعه بین المللی برای کمک به افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریسم و افزایش فشارها بر کشورهای حامی تروریسم تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.