• انتشار: ۲۸ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۳۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66135
پرینت
نشست مسکو با موضوع آینده افغانستان

حنفی: جهان امارت اسلامی را به رسمیت بشناسد

مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزراء امارت اسلامی طالبان در فرمت مسکو که امروز چهارشنبه در بایتخت روسیه برگزار شده بود گفت انزوای افغانستان به نفع هیچ کس نیست و امارت اسلامی عزم جدی دارد تا تمام اقوام در حکومت حضور داشته باشند.

مولوی حنفی معاون رئیس الوزرای امارت اسلامی طالبان، در نشست مسکو با موضوع مشورت در مورد آینده افغانستان که امروز چهارشنبه در پایتخت روسیه برگزار شده بود گفت انزوای افغانستان به نفع هیچ کس نیست و دنیا باید امارت اسلامی را به رسمیت بشناسد.

وی تاکید کرد امارت اسلامی حاضر است در مورد تمام نگرانی های جامعه جهانی به طور واضح و شفاف گفت و گو کند و پاسخ قانع کننده بدهد.

مولوی حنفی افزود امارت اسلامی خواهان روابط نیک مبتنی بر احترام متقابل با تمام کشورهای همسایه، منطقه و جهان می باشد.

معاون رییس‌الوزرای امارت اسلامی طالبان در این نشست تصریح کرد تحولات اخیر، انقلابی گونه بود.

وی افزود به مردم اطمینان داده می‌شود که اصلاحات در ساختار سیاسی کشور ادامه دارد.

به گفته او، این اصلاحات اما زمان‌گیر است.

مولوی حنفی افزود: «پروسه اصلاحات سیاسی در نظام سیاسی زمان‌گیر است، اما عزم و اراده‌ جدی در رهبری ما وجود دارد تا خدمات معیاری و سریع به مردم ارائه شود.»

از سویی هم، او تذکر داد هرچند تحول اخیر انقلاب گونه بود، اما رهبری امارت اسلامی طالبان تلاش کرده است تا تمام اقوام و اقشار جامعه‌ افغانستان در حکومت جدید حضور داشته باشند.

حنفی هم‌چنین گفت:« فساد تمام ساختار سیاسی رژیم غنی را در برگرفته بود و با وجود «وعده‌های زیبا» در مجامع بین‌المللی تا آخرین لحظه رژیم محمد اشرف غنی، رییس جمهوری فراری افغانستان، هیچ پیشرفتی در عرصه مبارزه با فساد اداری صورت نگرفته بود.»

او افزود رهبران سیاسی دولت پیشین از فرصت‌ها برای زراندوزی استفاده کردند و طالبان حکومتی را به ارث برده است که قرض‌دار همسایه‌ها است.

در همین حال، او از امریکا خواست ذخایر ارزی افغانستان در بانک‌های این کشور را آزاد کند و مردم نباید بهای تفاوت نظر سیاسی را بپردازند.

از سویی دیگر، او خاطرنشان کرد امارت اسلامی طالبان به جامعه بین‌المللی اطمینان می‌دهد تمامی مسوولیت‌های ملی و بین‌المللی‌ خود را به خوبی درک می‌کند و خواهان تعامل با کشورهای جهان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.