• انتشار: 15 می 2021
  • ساعت: 16:19
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 58137
پرینت

حمله یازده سپتامبر کار ناتو بود تا به بهانه مبارزه با تروریزم وارد افغانستان شوند!

 بعد از فروپاشی کمونیسم پیمان ورشو نیز از بین رفت و لیبرالیسم یکه تاز جهان شد. در این جا بود که دیگر ناتو اصالت خویش را از دست می داد، اصالت مبارزه با کمونیسم چون کمونیسم فروپاشیده بود، برای اعاده هویت خویش حمله نمایشی را به برج های تجارتی جهان انجام داد.

با شروع خروج کامل امریکا از افغانستان تا یازده سپتامبر سال جاری میلادی، نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) نیز اعلام کرده افغانستان را ترک خواهد کرد.

خروج نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان اماو اگرها و البته نگرانی هایی را سبب شده است.

یکی از کاربران فیس بوک به نام «فریاد اندیشه» در این مورد می نویسد: بعد از جنگ  جهانی دوم و شکست فاشیسم( مکتبی با رویکرد توتالیتری) بازیگران در سطح بین الملل فقط پنج کشور برتر باقی ماندند، یعنی کشور های پیروز جنگ، بعد از فاشیسم، دو جریان خیلی قوی به نام کمونیسم( با رویکرد اعتقاد جمع گرایی در شرق) و لیبرالسیم( با رویکرد فردگرایی در غرب) جهان را به سوی جنگ ِ سرد سوق دادند.

 اختلافات روی تقسیم جهان باعث جنگ های نیابتی در سطح نظام بین الملل شد و جهان به دو بلوک تقسیم شد، جهان غرب با رویکرد لیبرالی، و جهان شرق با رویکرد کمونیستی، در این جا بود که مجموعه کشور های غربی و مدافع لیبرالی دست به ایجاد یک سازمانی به نام پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو برای ایجادی کمربندی امنیتی در داخل اروپا برای جلوگیری از نفوذ کمونیسم زدند.

 در مقابل مجموعه کشور های مدافع کمونیستی در مقابل ناتو سازمانی به نام ورشو را تاسیس کردند. البته این ها را به نام پیمان های ناتو و ورشو هم می گویند.

 بعد از فروپاشی کمونیسم پیمان ورشو نیز از بین رفت و لیبرالیسم یکه تاز جهان شد. در این جا بود که دیگر ناتو اصالت خویش را از دست می داد، اصالت مبارزه با کمونیسم چون کمونیسم فروپاشیده بود، برای اعاده هویت خویش حمله نمایشی را به برج های تجارتی جهان انجام داد. البته این تحلیل من است چون با بودن یک سازمانی امنیتی قوی که حتی پشه را در آسمان نعل می کند، چطور چند تروریست پراشپش بتواند چنین حمله ای انجام دهد، اگر خودشان نیز دخیل در قضیه نباشد و ناتو دوباره هویت خویش را زنده کرد مبتنی بر تغیر اصول مبارزه با تهدید کمونیسم به مبارزه با تروریسم بین المللی و وارد افغانستان شد با هدف تهدید برای کشور های رقیب هژمون در آینده و انجام اهداف و پلان آینده ی خویش در خاور میانه.

ناتو تا توانسته خدمت به بادارش کرده هیچ کمی و کاستی دریغ نکرده، با ترک آمریکا از افغانستان البته اگر ترک کند، دنیا وارد یک کنشی جدید خواهد شد. این دول های کمونیستی خواهد بود که جای خالی آمریکا را در منطقه و افغانستان خواهد گرفت در صورتیکه ما یک نظام ضعیف داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.