• انتشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۳۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12386
پرینت

حمله گسترده شورشیان به ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس ناکام ماند

مقام ها در ولایت بادغیس می گویند شورشیان طالبان حمله گسترده ای را علیه ولسوالی بالامرغاب این ولایت راه اندازی کردند تا این ولسوالی را به تصرف خود بگیرند، اما طرحشان ناکام ماند.

مهدی قادری سخنگوی کماندی غرب کشور به رها گفت تقریبا ۲۰۰۰ شورشی وابسته به گروه طالبان حمله گسترده ای را علیه پوسته های امنیتی در این ولسوالی راه اندازی کردند، که اما با پاسخ خوب نیروهای امنیتی مواجه شدند.

آقای قادری همچنین گفت پیش تر این شورشیان چندین پوسته را در اختیار داشتند، اما با عملیات نیروهای امنیتی هم طرح تصرف کامل ولسوالی از بین رفت، و هم این پوسته ها از کنترول شورشیان خارج شدند.

وی علاوه کرد هم اکنون تمامی پوسته ها از کنترول شورشیان طالبان خارج شده اند.

سخنگوی کماندی غرب کشور همچنین افزود که پس از ورود نیروهای امنیتی به منطقه، تمامی شورشیان از محل درگیری متواری شده اند و به نقاط دور دست این ولایت فرار کردند.

در همین حال مقام های دیگر امنیتی در این ولسوالی، از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۲۰ تن از شورشیان طالبان خبر می دهند.

خالد صافی سخنگوی والی بادغیس به رها گفت در درگیری های اخیر میان نیروهای امنیتی و شورشیان طالبان، دست کم ۴۰ تن از این شورشیان به هلاکت رسیدند و بیش از ۸۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته آقای صافی چندین تن از فرماندهان ارشد و کلیدی گروه طالبان به شمول قاری احسان الله معاون تنظیم، ملا سرحدی فرمانده مرزی گروه طالبان و ملا منتظره از پایه گذاران این گروه نیز میان کشته شدگان هستند.

همچنین چندین فرمانده و شخصیت های کلیدی این گروه میان زخمی شده ها هستند.

شورشیان طالبان تاکنون در این خصوص اظهار نظری نکرده اند.

در این درگیری ها یک سرباز کشور به شهادت رسیده و ۹ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

لازم به ذکر است اخیرا خبرهایی از سوی ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس منتشر می شود، مبنی بر اینکه شورشیان تصمیم دارند این ولسوالی را به تصرف خود درآورند.

به باور آگاهان امور از جمله محمد الیاس جوادی آگاه مسایل سیاسی در غرب کشور، نیروهای امنیتی کشور با توجه به اوضاع سیاسی و امنیتی کشور در مقابله با شورشیان باید هماهنگی لازم را میان خود داشته باشند و تماما در آمادگی کامل باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.